Chcesz mieć kompostownik, gmina go wypożyczy

Brwinów

Brwinów dołącza do programu „Kompostowniki dla mieszkańców”. Od wtorku, 15 marca, można składać wnioski o bezpłatne użyczenie pojemników.

To rozwiązanie coraz bardziej popularne w przydomowych ogrodach. Pozwala zagospodarować zielone odpady w taki sposób, aby posłużyły do dalszej uprawy. Mieszkańcy gminy Brwinów mogą liczyć na pomoc w zorganizowaniu kompostowników, a odpowiednie narzędzia i instrukcję uzyskać bezpłatnie.

– Kompostownik będzie można otrzymać po złożeniu wniosku oraz podpisaniu umowy na bezpłatne użyczenie na okres 5 lat. W pierwszym etapie planowane jest użyczenie około 200 kompostowników o pojemności 700l oraz około 50 kompostowników o pojemności 1100l. Mniejszy pojemnik będzie zamykany na górną klapę oraz będzie posiadał dolne otwory pozwalające na wybieranie powstałego kompostu, natomiast w większym pojemniku górna część będzie otwarta. Do produktu załączona zostanie instrukcja montażu, obsługi i prawidłowego kompostowania – informuje urząd gminy.

Warto nie zwlekać z decyzją, bo decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ale warunek jest jeszcze jeden. – Wnioski mogą składać osoby, które złożyły deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz nie zalegają z płatnościami z tego tytułu. Na nieruchomość objętą daną deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi może być użyczony tylko jeden kompostownik, niezależnie od ilości osób, które podpisały tę deklarację – czytamy w komunikacie brwinowskich władz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.