Chcą zwiększyć zasoby mieszkaniowe

Milanówek

Milanówek zamierza rozpocząć prace remontowe w lokalach przy ul. Wojska Polskiego i ul. Piłsudskiego. Miasto chce tym samym utworzyć nowe zasoby mieszkaniowe.

Deficyt mieszkań to bolączka wielu samorządów. Milanowski magistrat postanowił działać w tej materii i znaleźć rozwiązanie, które pozwoli zwiększyć liczbę lokali. Urząd ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest przebudowa i remont kilku lokali. 

Postępowanie zostało rozbite na poszczególne zadania. Budynek przy ul. Wojska Polskiego 85 wymaga sporego nakładu pracy. Chodzi o ocieplenie ścian zewnętrznych, izolację ścian fundamentowych oraz remont dachu. Kolejnym zadaniem jest przybudowa lokalu usługowego na cele mieszkaniowe. Dojdzie tam do sporych zmian. Planowane jest m. in. wykonanie sufitu podwieszanego i wentylacji grawitacyjnej. Gruntowny remont czeka również lokale 3 i 8 (zadanie nr 1) oraz 5 i 6 (zadanie nr 2).  Warto zaznaczyć, że pomieszczenia miałyby zostać przystosowane na mieszkania socjalne. Zawilgocone tynki, zagrzybiałe ściany – stan wspomnianych pomieszczeń pozostawia wiele do życzenia. Prace obejmą wykonanie m.in. instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, nowej podłogi czy też montaż ścianek gipsowo-kartonowych.

W planach jest także przebudowa poddasza ze zmianą sposobu użytkowania na cele mieszkaniowe w budynku przy ul. Piłsudskiego 9. Za pomocą ścianek gipsowo-kartonowych miałyby zostać wydzielone nowe pomieszczenia. Konieczne będzie przeprowadzenie prac instalacyjnych, remont dachu i oraz malowanie ścian.

Urząd na propozycje oferentów czeka na 9 sierpnia. Wykonawca na zrealizowanie zadania będzie miał czas do 15 listopada br.

Warto nadmienić, że milanowski magistrat przeprowadza kolejny przetarg dotyczący przebudowy i remontów wspomnianych lokali. W pierwszym przypadku do urzędu nie wpłynęła żadna oferta, a więc postępowanie zostało unieważnione.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.