Chcą uwolnić Pruszków od elektroodpadów

Pruszków

W pruszkowskich przedszkolach rozpoczęła się akcja „Pruszków wolny od elektroodpadów 2018”, w ramach której prowadzone będą m.in. zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Celem projektu jest przybliżenie dzieciom czym jest środowisko, w szerokim znaczeniu. Chodzi o wyjaśnienie zależności między działalnością człowieka a środowiskiem, z uwzględnieniem zagrożeń dla środowiska i zdrowia człowieka jakie mogą powodować zużyte baterie, sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dzieci dowiedzą się czym tak naprawdę jest wspomniany zużyty sprzęt i baterie oraz jak mogą zmniejszyć zagrożenie dla siebie i najbliższych.

Dlaczego zużyte baterie są uznawane za niebezpieczny odpad? Co to jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i dlaczego uznawany jest jako odpad mogący być niebezpiecznym? Jakie są rodzaje zagrożeń ze strony elektroodpadów dla środowiska i człowieka? W jaki sposób możemy minimalizować negatywny wpływ ZSEE i zużytych baterii na środowisko i zdrowie człowieka? Jak poznać, że zużyte urządzenie jest elektroodpadem? Na te i inne pytania przedszkolaki poznają odpowiedź podczas zajęć edukacyjnych. W planach jest również organizacja konkursu, w którym wszystkie przedszkola biorące udział w projekcie, będą rywalizowały o to, które przedszkole zbierze najwięcej zużytych baterii w przeliczeniu na jednego przedszkolaka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Festiwalu Przedszkolaków w dniu 10 czerwca 2018 roku.

Szacuje się, że w projekcie weźmie udział ok. 1,7 tys. dzieci z pruszkowskich przedszkoli w wieku od 3 do 6 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.