Chcą stworzyć nowoczesny park zabawowy

Raszyn

Szykuje się modernizacja Parku Jordanowskiego w Raszynie. Teren zostanie rozbudowany i wyposażony w nowy sprzęt. Z pewnością ze zmian zadowolone będą dzieci.

Park Jordanowski w Raszynie to wyjątkowe miejsce. Zwłaszcza latem, kiedy to mieszkańcy mogą przyjść i spędzić czas na… plaży. W ciepłe dni teren jest oblegany. Wszyscy chcą wypocząć na plaży pod parasolem i cieszyć się promieniami słońca. Park zlokalizowany w zaciszu, w pobliżu budynku Gminnego Ośrodka Sportu, to także miejsce, w którym można odprężyć się. Dzieci mogą spędzić czas na placu zabaw, a dorośli skorzystać z siłowni zewnętrznej.

Niewykluczone, że Park Jordanowski zmieni oblicze. – Około 10 lat temu teren był modernizowany. Wtedy włodarze podjęli decyzję, że zrobią część zabawową dla dzieci. W międzyczasie w parku pojawiły się elementy siłowni zewnętrznej. Później doszła sztuczna plaża. Część powierzchni w parku nadal jest niewykorzystana. Trzeba ją zagospodarować, aby mieszkańcy w pełni mogli korzystać z uroków tego miejsca – mówi Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Trwają prace nad projektem terenu. Z pewnością z efektów modernizacji zadowolone będą dzieci.  – Firma projektowa przygotowała nam koncepcję, a następnie projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw, który został podzielony na dwie części. Z jednej strony będzie część dla małych dzieci, z drugiej dla większych. Dzięki temu powstanie nowoczesny park zabawowy – przedstawia Klimaszewska.

Kiedy należy spodziewać się efektów? – Czekamy na pozyskanie funduszy zewnętrznych. Myślę, że nastąpi to wiosną przyszłego roku. Wtedy w pełni będziemy mogli zmodernizować park – podaje dyrektor GOS-u.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.