Chcą powrotu do poprzedniego przebiegu Paszkowianki

Region

Władze Nadarzyna chcą zmiany proponowanej trasy tzw. Paszkowianki na terenie gminy i powrotu do pierwotnie planowanego przebiegu łącznika z drogą wojewódzką nr 719.

Paszkowianka to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym regionie. O jej budowie mówi się od wielu lat. Kłopot w tym, że na „mówieniu” póki co się kończy. O tym, że trasa będzie zaprojektowana od nowa, a Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódkich rozwiązał umowę z dotychczasowym projektantem, informowaliśmy pod koniec stycznia. Teraz swoje uwagi do przebiegu tej ważnej trasy zgłasza Nadarzyn.

O co dokłądnie chodzi? – Pierwotnie odcinek Paszkowianki na terenie gminy Nadarzyn miał przebiegać od trasy katowickiej (na wysokości węzła Paszków) w kierunku Wolicy (dawniej Paszków) do drogi 719. W planie rozwoju sieci drogowej dróg wojewódzkich na lata 2016-2026 wspomniany odcinek nie został uwzględniony. Łącznikiem trasy katowickiej z drogą 719 w Pruszkowie ma być droga nr 720 (ulica Błońska) – tłumaczą nadarzyńcy urzędnicy.

– Zastosowanie takiego rozwiązania jest jednak kompletnie niezrozumiałe. Trzeba zauważyć, że przebieg Paszkowianki został uwzględniony we wszystkich aktach planowania przestrzennego na obszarze Gminy Nadarzyn. Od lat utrzymywano w rezerwie tereny pod tę inwestycję – podkreśla wyjaśnia Dariusz Nowak, komisarz Gminy Nadarzyn. – Skierowałem w tej sprawie pismo do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Uważam, że tej sprawy nie można tak zostawić. Chodzi o dobro mieszkańców Gminy i jej przyszłość. Paszkowianka to istotna inwestycja, która nam wszystkim będzie służyła przez lata. Wręcz konieczne jest, aby konsekwentnie realizować inwestycję, zgodnie z wcześniejszymi założeniami – dodaje.

O pozostałych problemach z Paszkowianką piszemy tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.