Chcą poprawić komunikację

Milanówek

Milanowski magistrat powziął sobie za cel polepszenie komunikacji z mieszkańcami. Urząd ma w planach m.in. wdrożenie systemu powiadomień SMS.

Miasto chce również zamontować nowe tablice informacyjne, aby komunikacja z mieszkańcami była lepsza. Obecnie różnie to wygląda. Mieszkańcy nie zawsze mogą uzyskać wszystkie informacje, bo na tablicach panuje chaos. – Obecnie na terenie Milanówka mamy zlokalizowanych 8 tablic. Większość z nich jest otwarta więc korzystają z nich wszyscy powodując chaos informacyjny, gdzie komunikaty urzędowe często giną w gąszczu różnorodnych informacji –  wyjaśnia Daria Gągała z Urzędu Miasta w Milanówku.

Urząd szuka sposobu, aby komunikacja z mieszkańcami była bardziej efektowna. Pojawią się nowe tablice, ale nie będą dostępne dla wszystkich. – Postanowiliśmy postawić dodatkowe tablice zamykane przeznaczone tylko i wyłącznie do komunikacji Urzędu Miasta Milanówka z mieszkańcami. Na takich tablicach łatwiej jest utrzymać porządek ułatwiając w ten sposób dotarcie z komunikatem do większej liczby osób. Wstępnie planujemy postawić 5 nowych tablic, które umieścimy na terenach uczęszczanych przez większą liczbę osób jak na przykład przy osiedlach i placach zabaw. Niektóre z tych miejsc zostały wskazane przez samych mieszkańców, ale ostatecznie ilość i miejsce tablic jest uzależnione od decyzji konserwatora zabytków i starostwa – podaje przedstawicielka milanowskiego magistratu.

Mieszkańcy chcieliby wprowadzenia systemu powiadomień SMS. Miasto zamierza przychylić się do ich próśb, a w planach ma jeszcze jedno rozwiązanie. – Na wniosek mieszkańców chcemy wdrożyć system powiadomień SMS, który po rejestracji użytkownika będzie dostarczał mu ważne informacje o wydarzeniach kulturalnych, społecznych oraz ostrzegał o zagrożeniach pogodowych czy komunikacyjnych. Wdrażamy również program Milanówek Miasto Mieszkańców, który ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców i brania czynnego udziału w konsultacjach społecznych, warsztatach czy zespołach tematycznych. Liczymy, że to rozwiązanie pozwoli nam jeszcze skuteczniej włączyć ich w życie miasta. Prace nad instalacją tablic i wdrożenia systemu SMS rozpoczynamy już w wakacje i chcielibyśmy, aby nowe kanały komunikacyjne zaczęły służyć mieszkańcom Milanówka jak najszybciej – tłumaczy Gągała.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.