Chcą kolejnych sygnalizatorów na ul. Długiej

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa chcą by na ul. Długiej pojawiły się sygnalizator świetlne. Wyznaczyli już nawet skrzyżowanie, na którym miały się pojawić. Czy jest szansa na montaż urządzeń w wybranym miejscu?

Większość kierowców i mieszkańców uważa, ze sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach tylko tamuje ruch. Taki przykład mamy nawet na własnym „podwórku”. W porannych godzinach szczytu światła na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Andrzeja sprawiają, że sznur aut ciągnie się na blisko kilometrowym odcinku. Ale jest miejsce gdzie mieszkańcy chcieliby widzieć sygnalizatory.

– Ostatnio pisaliście, że na skrzyżowaniu Długiej i Mostowej pojawią światła. A co na krzyżówce Długiej ze Zdziarską? Tu też jest problem, bo wielu kierowców jadących Zdziarską nie patrzy na znaki i wymusza pierwszeństwo. Widoczność ogranicza też dom, który na działce u zbiegu tych ulic – mówi Marta.

Czy jest szansa by sygnalizatory pojawiły się również w tym miejscu. Zapytaliśmy o to zarządce drogi, którym jest Powiat Pruszkowski. – W kwestii świateł zlokalizowanych w okolicy ulic Długiej i Zdziarskiej informuję, że wspomnianej lokalizacji obecnie nie planujemy budowy sygnalizacji świetlnej i jak do tej pory nie była ona rozważana – poinformował nas Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.