Charytatywny turniej piłki nożnej dla „Górala”

Grodzisk Maz.

Już jutro, 2 grudnia w Hali Sportowej przy ul. Westfala w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się kolejna edycja Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Tym razem wsparcia potrzebuje st. asp. Jacek Kurzeja, u którego zdiagnozowano chorobę nowotworową.

To już szósta edycja turnieju. Jego celem jest pomoc w leczeniu osób, których niestety dosięgły poważne choroby. 2 grudnia będą zbierane środki finansowe na leczenie st. asp. Jacka Kurzei, funkcjonariusza Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Całe swoje życie podporządkował swojej pasji jaką jest służba w BOA. Podczas służby był wielokrotnie odznaczany za swoją bohaterską i nienaganną postawę m.in. medalem „zasłużony policjant” , medalem za pełnienie służby poza granicami naszego kraju.

Podczas jutrzejszego wydarzenia planowany jest udział 13 drużyn, w skład których wejdą reprezentacje złożone z m.in. funkcjonariuszy policji, gwiazd disco polo, aktorów, czy muzyków. Turniej rozpocznie się o godz. 12.00 od występu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Głównym punktem będzie mecz „gwiazdy disco polo kontra gwiazdy pop – celebryci”. Ponadto zaplanowano występy artystów i zabawy dla dzieci, podczas których animatorzy poprowadzą zajęcia dla najmłodszych. Obecne będą również maskotki policyjne.

Planowane jest przeprowadzenie loterii (jeden los 10 zł) oraz licytacji cennych przedmiotów (ok. godziny 12:50). Licytacja oraz loteria, zostały zgłoszone zgodnie z obowiązującymi przepisami i będą obsługiwane przez trzyosobową komisję.

Drużynę Gwiazd POP – CELEBRYTÓW reprezentować będą:
    Rafał MROCZEK – M jak Miłość  (aktor)
    Adam ZDRÓJKOWSKI – RODZINKA.PL (akto)
    Sebastian WĄTROBA – W11 (aktor)
    Michał BAGIŃSKI – zespół LOKA  (muzyk)
    Dariusz PNIEWSKI – zespół LOKA (muzyk)
    Mateusz MIJAL  –  muzyk
    Tomasz PUZON – międzynarodowy mistrz karate …… Ameryki
    Przemysław MALIT – zespół VERVBA (muzyk)
    Tomasz ZUBILEWICZ – prezenter telewizyjny
    Wojciech ZABŁOCKI – Burmistrz Pragi Północ
    Grzegorz STASZEWSKI – aktor i kaskader
    Piotr ŚWIERCZEWSKI – piłkarz, reprezentant Polski
    Marek BĄCZEK – szermierz

 

Swój udział zapowiedzieli:
    Daniel OLBRYCHSKI – aktor
    Tomasz OŚWIECIŃSKI – aktor
    Patrycja KAZADI – aktorka i piosenkarka
    Michał WIŚNIEWSKI – muzyk
    Iwo Pawłowski –  aktor
    Krzysztof DIABLO WŁODARCZYK – bokser
    Burmistrz Grodziska Mazowieckiego
    Starosta Grodziska Mazowieckiego
    Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim
    Jan FABIAŃCZYK – były Policjant oraz aktor
    Mateusz WIETESKA – piłkarz
    Agnieszka JATRZĘBSKA – prezenterka telewizyjna
    Michał LISTKIEWICZ – PZPN
    Mateusz BOREK – komentator piłkarski
    Andrzej STREJLAU – były selekcjoner reprezentacji Polski oraz komentator piłkarski

Poprzednie edycje turnieju rozgrywane były dla:
I edycja grudzień 2013 oraz II edycja listopad 2014, dla Michałka Głowackiego chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zebrano kwotę 8,5 tys. zł z przeznaczeniem na dalsze leczenie chłopca.

III edycja wrzesień 2015 dla Karolinki Majczyny, córki funkcjonariusza z KPP w Grodzisku Mazowieckim, po porażeniu mózgowym, ze spastyką czterokończynową. Zebrano łączną kwotę 30 tys. zł, z przeznaczeniem na dalszą rehabilitację.

IV edycja wrzesień  2016 r. dla Kacpra Momota, syna funkcjonariusza SSK KSP z bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół TRAPS (NFZ odmówił refundacji leku). Zebrano łączną kwotę ok. 70 tys. zł z przeznaczeniem na dalsze leczenie chłopca.

V edycja luty 2017 r. dla Marcina Bonieckiego, funkcjonariusza z KP Jaktorów, zmagającego się z chorobą nowotworową. Zebrano łączną kwotę ok. 22 tys. zł z przeznaczeniem na dalsze leczenie mężczyzny. Od listopada br. ww. funkcjonariusz wrócił do służby, jego dalsze rokowania są bardzo optymistyczne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.