Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty w Kajetanach

Region

W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod budowę Światowego Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty w Kajetanach kolo Nadarzyna.

Polska jest liderem w leczeniu częściowej głuchoty dzięki profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu, który w 2002 roku przeprowadził pierwszą na świecie operacje wszczepienia implantu ślimakowego pacjentowi z częściową głuchotą. Wcześniej tego typu operacje wykonywane były u osób z głębokim uszkodzeniem słuchu lub głuchotą całkowitą.

Profesor Skarżyński jest obecnie dyrektorem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. W jednostce wykonuje się najwięcej operacji poprawiających słuch na świecie. Światowe Centrum Leczenia Częściowej Głuchoty da szanse na zbudowanie silnej pozycji Polski na mapie naukowej i medycznej świata. Dzięki niemu polscy i zagraniczni pacjenci będą mieli możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych. Centrum da również ogromne możliwości rozwoju polskim lekarzom i naukowcom poprzez prace badawcze m.in. nad systemami implantów ucha środkowego i wewnętrznego.

Koszt całej inwestycji to 123 miliony złotych. Dwie trzecie tej kwoty zostały pozyskane z funduszy unijnych. Pozostała cześć pochodzi ze środków własnych IFiPS. Uroczyste otwarcie centrum planowane jest pod koniec przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.