Centrum Aktywizacji Zawodowej w Grodzisku

Region

Powiatowy Urząd Pracy w Grodzisku Mazowieckim od 1 grudnia uruchamia Centrum Aktywizacji Zawodowej. Nowy wydział ma pomóc osobom bezrobotnym w znalezieniu odpowiedniej pracy.

CAZ ma być wyspecjalizowaną komórką organizacyjną grodziskiego PUP-u. Pracownicy CAZ mają zająć się pośrednictwem pracy, udzielać porad zawodowych, pomagać w aktywnym poszukiwaniu pracy, czy organizować szkolenia. Sytuacja na rynku pracy w powiecie grodziskim nie jest najgorsza. Od kilku lat stopa bezrobocia jest niższa od stopy w województwie mazowieckim. We wrześniu bez pracy w powiecie grodziskim pozostawało 1929 osób, miesiąc później nastąpił spadek do 1906 osób.

Na potrzeby nowego wydziału przydzielono dwa dodatkowe pomieszczenia z zasobów lokalowych powiatu, przylegające do tych zajmowanych obecnie przez PUP. Prace modernizacyjne objęły modernizację pomieszczeń dla CAZ i remont korytarza. Na potrzeby Centrum Aktywizacji Zawodowej przeznaczono siedem pomieszczeń na 1 piętrze PUP znajdującego się przy ulicy Dalekiej 11a w Grodzisku Mazowieckim.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 164 890 zł, w tym 32 978 zł to środki z budżetu Powiatu. Reszta nakładu finansowego pochodziła z dofinansowania Funduszu Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.