Centrum Sportu rośnie w Błoniu

Błonie

Na mapie ciekawych miejsc w naszej okolicy niebawem pojawi się nowy obiekt. To kompleks sportowo-rekreacyjny.

Dziś w naszej okolicy z basenów można korzystać tylko w wybranych miejscowościach. Miłośnicy pływania do swojej dyspozycji mają baseny w Pruszkowie, Raszynie, Grodzisku czy Mszczonowie. Do tej listy będzie można dopisać również obiekt w Błoniu.

Budowa Centrum Sportu, bo taką nazwę ma obecnie kompleks sportowo-rekreacyjny już wystartowała. Na finał prac trzeba będzie jeszcze poczekać. Inwestycja ma być gotowa w 2019 r. Warto uzbroić się w cierpliwość bowiem błoński kompleks będzie pełen atrakcji.

Budowa Centrum Sportu w Błoniu to jedna z najważniejszych i jednocześnie najdroższych gminnych inwestycji. Pod koniec maja władze gminy Błonie podpisały umowę z generalnym wykonawcą kompleksu sportowego firmą Alstal. Wykonawca został już wprowadzony na plac budowy. W czerwcu nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty.

Co znajdzie się w Centrum? To będzie kompleks sportowo-rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu do swojej dyspozycji będą mieli kryty basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami, basen sportowy. Ci którzy wolą gry zespołowe będą mogli korzystać z boisk do koszykówki, piłki ręcznej i squasha. Nie zapomniano również o małych użytkownikach kompleksu. Dla nich przygotowany zostanie wodny plac zabaw. Uzupełnieniem ma być bogata oferta SPA. Na poziomie – 1 zaprojektowano strefę rozrywkową z kręgielnią i strzelnicą. W kompleksie znajdzie się również hala widowiskowo-sportowa z widownią na 500 miejsc. Całość uzupełni sala konferencyjna oraz infrastruktura towarzysząca.

Zadbano również o zagospodarowanie terenu wokół centrum. Wokół Centrum Sportu zostanie stworzona strefa zieleni, gdzie będzie można wypocząć. Dodatkiem będzie parking na 150 miejsc.

Gdzie powstanie Centrum Sportu? – Obiekt będzie wybudowany na terenie między Parkiem Włoskim a Parkiem Bajka utworzy wraz z nimi prawdziwe centrum sportu i rekreacji – podkreśla błoński magistrat.

Mieszkańcy Błonia muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. – Gotowy obiekt ma być oddany do użytku mieszkańcom gminy Błonie jesienią 2019 roku – dodają urzędnicy.

Warto wspomnieć, że budowa Centrum Sportu będzie ostatnią z dużą inwestycją kubaturową na terenie gminy. W ostatnich latach w Błoniu rozbudowano bazę szkół podstawowych, przedszkole, dom seniora. W gminie powstało również centrum kultury, są kryte korty tenisowe oraz zmodernizowano jedną z najpopularniejszych letnich atrakcji w regionie, czyli park Bajka. Basen z halą sportowo rekreacyjną będzie uzupełnieniem wymienionych wcześniej obiektów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.