Centrum Nauki Kopernik przyjeżdża do Grodziska

Grodzisk Maz.

Stowarzyszenie „Europa i My” zaprasza wszystkich na III Piknik Naukowy w Grodzisku Mazowieckim. Główną atrakcją będzie objazdowa wystawa „Eksperymentu!” z Centrum Nauki Kopernik.

Piknik Naukowy na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Grodziska Mazowieckiego. Poprzednie edycje odwiedziły setki grodziszczan. Wiele wskazuje na to, że i tym razem piknik przyciągnie tłumy.

Na jakie atrakcje mogą liczyć goście imprezy? Głównym punktem będzie interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik. „Eksperymentuj!”  to ekspozycja prezentująca m.in. ciekawe zjawiska fizyczne. Dzieci i rodzice będą mogli dzięki niej zobaczyć kulę plazmową, dzięki której można zaobserwować działanie pola elektrostatycznego i emisję fal elektromagnetycznych. To jednak nie wszystko. Interaktywna wystawa pozwala zwiedzającym sprawdzenie działania zmysłów – wzroku i słuchu. Chętni będą mogli rozwiązać łamigłówki, sprawdzić swoją wyobraźnię przestrzenną i potrenować pamięć.

To jednak nie koniec. W trakcie pikniku będzie można zobaczyć również inne eksperymenty naukowe czy podziwiać pokazy astronautyczne oraz pokazy ratownictwa medycznego. Ciekawym punktem pikniku będą warsztaty pszczelarskie. Nie zabraknie stanowiska historycznego, miasteczka ruchu drogowego oraz innych atrakcji. – Wciąż jeszcze dogrywamy szczegóły – podkreśla Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia „Europa i My”.

Impreza odbędzie się 3 września na parkingu przed grodziskim Centrum Kultury. Od godz. 10 duzi i mali będą mogli poeksperymentować na III Pikniku Naukowym. Patronami medialnymi tej imprezy są Gazeta WPR i portal WPR24.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.