Centrum Kultury będzie jak nowe

Grodzisk Maz.

Budynek grodziskiego Centrum Kultury przechodzi gruntowny remont, zostanie on odnowiony zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Co się zmieni?

Nowoczesny ośrodek Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim powstał w 2008 roku, czyli osiem lat temu i do dziś prężnie działa. Znajdziemy w nim m.in. kino, salę widowiskową czy dwie restauracje. Mieszkańcy polubili to miejsce, a w szczególności kino, do którego uczęszcza około 70 tys. widzów rocznie. Niestety po ośmiu latach budynek „nadgryzł ząb czasu”, wobec tego postanowiono go odnowić. – Zdecydowaliśmy się na odświeżenie obiektu polegające na przywróceniu stanu pierwotnego obiektu. Nie są to prace związane ze zmianą aranżacji czy stylistyki – mówi Paweł Twardoch, dyrektor Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Jakie elementy zostaną odnowione? – Zmiany polegają na wymianie blatów i kabin w łazienkach kina, zostaną również wyprane tapicerki oraz wykładziny, planujemy odnowić elewację budynku oraz wymienić deski elewacyjne, które się już zestarzały. Ponadto zleciliśmy cyklinowanie wszystkich parkietów w Centrum Kultury, odmalowanie wszystkich ścian wewnątrz oraz od nowa kładziemy kostkę granitową przy wejściu do kina – mówi Twardoch. – Po zakończeniu remontu przeprowadzimy gruntowne sprzątanie m.in. polimeryzację podłóg i mycie okien, aby budynek znowu nabrał blasku – dodaje.

Niewykluczone, że korytarze zyskają nową aranżację. – Być może przeprowadzimy konkurs na aranżację i adaptację klatek schodowych. Poprzednio znajdowały się tam kolaże ze zdjęciami z naszej działalności. Zobaczymy może ktoś cos ciekawego innego zaproponuje. Malowanie wewnątrz całości.

Odnowa grodziskiego Centrum Kultury zakończy się 8 lipca. Do końca prac budynek będzie funkcjonował bez zakłóceń.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.