Centrum dystrybucji H&M w Grodzisku otwarte

Grodzisk Maz.

18 sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie centrum dystrybujcji H&M w Grodzisku Mazowieckim. W firmie ma powstać około 500 miejsc pracy.

H&M to dobrze wszystkim znana szwedzka firma odzieżowa, która swoją siedzibe ma w Sztokholmie. Od wielu lat podbija rynek ubraniowy. Jakiś czas temu na celowniku firmy znalazł się Grodzisk Mazowiecki. To tutaj H&M zdecydowało się wybudować centrum dystrybucyjne, które dokładnie mieści się przy ul. Chemicznej. Realizacją inwestycji zajęło się Panattoni Europe. 

Dziś, 18 sierpnia nastąpiło wielkie otwarcie. – W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie nowe centrum dystrybucji H&M w Grodzisku Mazowieckim. W firmie powstanie około 500 miejsc pracy – czytamy na facebookowym fanpage’u Grodziska Maz.

O komentarz w sprawie otwarcia tak dużej hali poprosiliśmy burmistrza gminy. Jakie będą korzyści dla Grodziska po otwarciu centrum dystrybucji H&M? – Bardzo wymierne. 500 miejsc pracy, z tego spora część to mieszkańcy Grodziska. Byłem na otwarciu i mieszkańcy podchodzili do mnie, dziękowali, że dzięki temu mają teraz pracę. Część osób zrezygnowała z dojeżdżania do pracy w Warszawie i będzie pracowała w H&M. To prestiżowa firma, a dzięki takim markom gmina zawsze zyskuje. I bardzo ważna rzecz, myślę, że najważniejsza. To jest 4 hektary pod dachem, co oznacza dla nas około miliona złotych podatku rocznie – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

To obiekt o powierzchni 30 tys. m kw., podzielony na część magazynową i socjalno-biurową. Przy jego budowie wykorzystano ekologiczne materiały. Wybór lokalizacji padł na Grodzisk ze względów komunikacyjnych – bliskie połączenie z autostradą A2 i jednocześnie ze stolicą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.