CDK z niechlubną nominacją

Pruszków

Budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie otrzymał nominację do... Makabryły 2017. To plebiscyt prezentujący „grzechy” polskiej architektury.

Makabryła to plebiscyt organizowany od 11 lat. Jak podkreśla organizator – Każda edycja jest inna, każda budzi dużo emocji. Plebiscyt „łamie” zasadę w myśl której o gustach się nie dyskutuje. Nominacje do nagrody przesyłają czytelnicy portalu bryla.pl. Z nadesłanych zgłoszeń portal wybiera 10, a czytelnicy mogą sami wybrać zwycięzcę. Głosy w tej edycji można oddawać do 25 marca. Dzień później poznamy zwycięzcę.

Wśród 10 nominowanych znalazł się również budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie. – Chociaż obiekt pełni słuszne i potrzebne funkcje, bryła Centrum Dziedzictwa Kulturowego rozczarowuje. Budynek jest ciężki i nie dopasowany do kontekstu miejsca. Brutalnie „rozpanoszył” się obok ruchliwego skrzyżowania. Czarna, monolityczna konstrukcja zdominowała otaczającą przestrzeń – czytamy w opisie zamieszczonym na portalu bryla.pl

Jak do tej nominacji odnoszą się pruszkowscy włodarze? O komentarz poprosiliśmy wiceprezydenta Pruszkowa Michała Landowskiego. – Nominacja nie jest słuszna, bowiem serwis Bryła nie  ukazuje czytelnikom całego obiektu. Budynek ma charakter industrialny, nawiązujący do historii miasta związanej z metalurgią. Warto porównać sobie ten budynek z takimi obiektami jak Gdański Teatru Szekspirowskiego czy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach – mówi nam Landowski. – Warto pamiętać, że i sam plebiscyt nie do końca jest miarodajny. W poprzednich edycjach nominację otrzymał m.in. gmach Telewizji Polskiej w Warszawie – dodaje. 

Jeśli chcecie zagłosować w plebiscycie to możecie to zrobić tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.