CDK jednak nie taki straszny

Pruszków

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie na „Makabryłę 2017”. Pruszkowskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego zajęło w nim szóste miejsce, czyli uplasowało się w drugiej połowie niechlubnej stawki.

Sama nominacja do tytułu „Makabryły 2017” wywołała wiele emocji. Szczególnie, że w tym przypadku zajęcie wysokiego miejsca nie jest powodem do dumy. Tytuł „Makabryły” otrzymują bowiem architektoniczne „koszmarki”. CDK zostało nominowane za „ciężką,  toporną i niedopasowaną do otoczenia bryłę”. Obok pruszkowskiego obiektu w zestawieniu znalazło się dziewięć innych budynków z całej Polski, w tym m.in. Galeria Wroclavia z Wrocławia, pałac ślubów w Sosnowcu i willa Monte w Zakopanem.

Szerzej o nominacji pisaliśmy tu. Do sprawy na naszych łamach odniosły się też władze Pruszkowa. – Nominacja nie jest słuszna, bowiem serwis Bryła nie ukazuje czytelnikom całego obiektu. Budynek ma charakter industrialny, nawiązujący do historii miasta związanej z metalurgią. Warto porównać sobie ten budynek z takimi obiektami jak Gdański Teatru Szekspirowskiego czy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach – bronił CDK Michał Landowski, wiceprezydent miasta.

A jakie są wyniki plebistycu? Po podsumowaniu głosowania tytuł „Makabryły” wędruje do Zakopanego. Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie znalazło się na szóstym miejscu, otrzymując 1388 głosów (dla porównania na willę Monte głos oddało ponad 12 tys osób). Pełne zestawienie dostępne jest tu.

Czyli CDK nie takie straszne. A jakie jest Wasze zdanie? Piszcie w komentarzach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.