Burzliwa sesja w Pruszkowie. Jest uchwała „nie” dla połączenia z Warszawą

Pruszków

We wtorek, kilka minut po godz. 17.00 rozpoczęła się nadzwyczajna sesja rady miasta Pruszkowa związana z projektem ustawy o ustroju m. st. Warszawy. Po burzliwej, 2,5-godzinnej dyskusji przyjęto uchwałę sprzeciwiającą się połączeniu ze stolicą.

Sala konferencyjna w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala wypełniła się niemal po brzegi. To za sprawą mieszkańców, którzy tłumnie przybyli aby wziąć udział w sesji i zabrać głos na temat zmian zapisanych w kontrowersyjnym projekcie ustawy. Emocji nie kryli też radni, a temperatura debaty była bardzo gorąca. Po długiej dyskusji, stosunkiem głosów 14 „za” do 8 „przeciw” przegłosowano stanowisko sprzeciwiające się włączeniu Pruszkowa do Warszawy.

W stanowisku czytamy m.in.:

„Rada Miejska w Pruszkowie stanowczo nie godzi się, aby kosztem miasta Pruszkowa i jego mieszkańców rozgrywana była polityczna walka o przejęcie władzy w Warszawie oraz okolicznych samorządach. Rada Miejska nie zgadza się na to, żeby Pruszków stał się jedną z gmin wchodzących w skład m. st. Warszawy.

Jako Radni miasta Pruszkowa zrobimy wszystko, aby do tego nie dopuścić. Nie pozwolimy zabrać Pruszkowa Pruszkowianom. Nie pozwolimy zniszczyć naszego samorządu!

To sprawa fundamentalna i dla jej realizacji będziemy współpracować ze wszystkimi, którzy myślą podobnie. Nie pozwolimy zaprzepaścić 100 lat rozwoju naszego miasta, na który wszyscy ciężko pracowaliśmy! Nie pozwolimy, by tak drastyczne zmiany zachodziły bez konsultacji z miszkańcami Pruszkowa.”

Przeciw przyjęciu uchwały zagłosował cały klub radnych PiS. Poparli ją przedstawiciele Samorządowego Porozumienia Pruszkowa, Platformy Obywatelskiej (pomysłodawcy stanowiska) i radny niezależny, Olgierd Lewan.

Poza liczną obecnością mieszkańców w posiedzeniu uczestniczyli także poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz i burmistrz sąsiedniego Ożarowa Mazowieckiego, Paweł Kanclerz.

Szczegółowej relacji z burzliwej dyskusji, w tym informacji kto wezwał kogo do publicznych przeprosin posła Jacka Sasina, szukajcie na naszych łamach już jutro.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.