Burzliwa powiatowa sesja. Odwołano wicestarostę

Pruszków

Radni powiatu pruszkowskiego zagłosowali za odwołaniem Krzysztofa Rymuzy z pełnienia funkcji wicestarosty. 16 osób zagłosowało „za”.

Na wczorajszej sesji powiatu pruszkowskiego doszło do szokującej decyzji. Krzysztof Rymuza został odwołany z funkcji wicestarosty. Głosowało 23 radnych. 16 głosów było „za”, pięć przeciw i dwa wstrzymujące się. – Panie starosto bardzo dziękuję za owocną współpracę dotychczas, myślę, że wspólnie udało się osiągnąć bardzo wiele dobrego. Współpraca nie była doskonała, ale była dobra i myślę, że z pozytywnym skutkiem dla powiatu wierzę, że nadszarpnięte zaufanie zostanie odbudowane – mówił podczas sesji Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować za prawie cztery lata wspólnej pracy. Sytuacja jest trochę zaskakująca ponieważ dowiedziałem się o tym w czasie sesji, ale taki jest los członka zarządu. Myślę, że wypełniałem swoje obowiązki w miarę moich możliwości. Te cztery lata były okresem w którym to zadanie było wypełnione w sposób należyty. Powiat osiągnął bardzo wiele, nie chcę się na ten temat rozwlekać, ale myślę, że nie mamy się czego wstydzić – powiedział Rymuza.

Sprawę skomentował na swoim facebooku również Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Na sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego doszło do kuriozalnej sytuacji. Starosta Maksym Gołoś przewodniczący zarządu powiatu pruszkowskiego złożył wniosek o odwołanie wicestarosty Krzysztofa Rymuzy. Wniosek został poparty przez radnych Platformy Obywatelskiej, PIS i Klubu Dobro Wspólne. Ambicje osobiste i polityczne wyeliminowały z pracy (mam nadzieję że na krótko) najbardziej aktywnego, merytorycznego i skutecznego samorządowca. Wszystkie jego pomysły a było ich dużo były korzystne dla mieszkańców powiatu ale przede wszystkim Pruszkowa. Dziękuję Ci za dotychczasową współpracę i liczę że wkrótce Twoje doświadczenie i kreatywność zostanie docenione i lepiej wykorzystane – czytamy we wpisie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.