Burmistrz zabiera głos w sprawie MCK

Milanówek

Nasza zeszłotygodniowa informacja o zamiarze odwołania przebywającej na urlopie macierzyńskim dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury obiegła ogólnopolskie media. Do zarzutów w tej sprawie odnosi się burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

Przypomnijmy, chodzi o próbę odwołania Anety Majak z posady szefowej MCK. Od stycznia 2015 r. przebywa, najpierw na zwolnieniu lekarskim, a obecnie na urlopie macierzyńskim po urodzeniu dziecka. Nie jest tajemnicą, że w takiej sytuacji prawo zabrania zwalniania z pracy. Mimo to działania w tym kierunku rozpoczęła burmistrz Wiesława Kwiatkowska. Spotkało się to z ostrą krytyką Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury, do którego o zaopiniowanie trafił wniosek w tej sprawie. – Widzieliśmy już różne skandaliczne sytuacje w traktowaniu pracowników instytucji kultury, ale ta jest niezwykła. To zadziwiające, że ktoś publicznie przyznaje się do tego, że ciąża i macierzyństwo są powodem odwołania – mówił nam Paweł Kamiński, szef stowarzyszenia. 

Lakoniczny komunikat w tej sprawie pojawił się kilka dni temu na stronie internetowej Milanówka. Burmistrz potwierdziła w nim swoje plany i powołała się na „brak realizacji koncepcji funkcjonowania MCK”. Sęk w tym, że trudno tego oczekiwać od osoby, która przebywa na urlopie czy zwolnieniu.

Czy burmistrz dalej podtrzymuje swoje stanowisko? – W tej chwili jestem na etapie przemyśleń. Nie odmawiam pani Majak prawa do zwolnienia czy urlopu. Jest młodą kobietą, i ma prawo do macierzyństwa. Ale stanowisko dyrektora zobowiązuje do pewnych rzeczy. Podkreślam, że nie chcę jej zwolnić z pracy, chętnie pozostawię panią Anetę na stanowisku instruktora w MCK – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska. I dodaje: – Nigdy nie twierdziłam, że chcę to zrobić teraz. Nie wyznaczyłam daty, nie mam zamiaru tego robić dzisiaj. Ogłosiłam tylko, że zamierzam ogłosić konkurs i zweryfikować w ten sposób kompetencje także pani Majak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.