Burmistrz Piastowa z absolutorium

Piastów

Radni Piastowa podczas czerwcowej sesji udzielili absolutorium burmistrzowi miasta Grzegorzowi Szuplewskiemu. Nie wszyscy głosowali „za”.

Piastów jako kolejny w regionie postanowił rozliczyć swojego włodarza. Wcześniej absolutorium otrzymali: Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

W ten sposób niejako rozliczono pracę burmistrza Piastowa w poprzednim roku. Radni po analizie sprawozdań finansowych miasta za 2015 rok wydali aprobatę dla działań włodarza. Oznacza to, że burmistrz dobrze wywiązał się z realizacji powierzonych mu zadań.

Na początku 2015 roku zaplanowano, że dochody budżetowe Piastowa wyniosą 62 mln zł. Ostatecznie kwota ta była większa o 4 mln zł. Z kolei wydatki miały ukształtować się na poziomie ponad 65 mln zł, jednak wyniosły ponad 74,5 mln zł. Co złożyło się na tę kwotę? Miasto podejmowało kolejne inwestycje, które kontynuowane są w 2016 roku. W ubiegłym roku magistrat dokonał przebudowy kilku ulic m.in. Sowińskiego, od Sułkowskiego do Piłsudskiego. Rozpoczęto również budowę odwodnienia północnej części Piastowa.

Radni z uznaniem podeszli do pracy burmistrza. W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium Grzegorzowi Szuplewskiemu wzięło udział 17 osób. 16 radnych głosowało „za”, a jeden z członków wstrzymał się od głosu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.