Budżet obywatelski podzielony

Pruszków

W ramach budżetu obywatelskiego Pruszkowa na 2017 rok do rozdysponowania jest 950 tys. zł. Kwotę podzielono na siedem obszarów.

To kolejny krok na drodze do opracowania budżetu obywatelskiego. Teraz mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje najpilniejszych, w ich opinii, zadań. Pruszkowski magistrat wszystkie pomysły będzie przyjmował od 8 kwietnia do 25 czerwca.

W budżecie partycypacyjnym na 2017 rok przewidziano 950 tys. zł, jednak kwota ta musiała zostać podzielona na obszary. Dokonał tego 5 kwietnia Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej środków, bo prawie 190 tys. zł, do rozdysponowania otrzymał obszar drugi, na który składają się m.in. ul. Bąki, Chłodna, Cicha, 3-go Maja, Norwida, Piotrkowska, Platynowa, Ludowa, Łączniczek Armii Krajowej czy też Zdziarska. Wpływ na to miał fakt, iż jest to zdecydowanie największy obszar.

Jak rozdysponowano pozostałą część kwoty? Nieco ponad 160 tys. zł przeznaczono na obszar siódmy. Są tam takie ulice jak: Akacjowa, al. wojska Polskiego, Dzałkowa, Emanncypantek, Gomulińskiego czy Plantowa. Najmniej, bo 112 tys. zł, otrzymały ulice z obszarów trzeciego i czwartego. Z listą ulic i podziałem środków możesz zapoznać się tu.

Teraz głos należy do mieszkańców. Warto pamiętać, że propozycje mogą składać wszyscy, którzy ukończyli 14. rok życia. Kiedy budżet obywatelski nabierze kształtu? 22 sierpnia zostanie przedstawiona lista projektów, które we wrześniu zostaną poddane pod głosowanie. Wtedy to mieszkańcy wyłonią najlepsze propozycje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.