Budżet obywatelski nabiera kształtów

Pruszków

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców Pruszkowa w ramach budżetu obywatelskiego. We wrześniu ruszy głosowanie, które rozstrzygnie, jakie pomysły zostaną zrealizowane.

Do rozdysponowania jest niebagatelna kwota 950 tys. zł. Pula ta została rozdzielona na poszczególne rejony miasta. Na każdą z siedmiu takich stref przypada od 112 tys. do 188 tys. zł. Zgłoszone projekty zostały zweryfikowane pod kątem obowiązujących przepisów prawa, sprawdzono czy należą do zadań gminy, są zgodne z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, czy są możliwe do zrealizowania pod kątem technicznym i czy kosztorys do nich dołączony jest realny.

W sumie do urzędu miasta wpłynęło ponad 40 wniosków. Które z nich pozytywnie przeszły weryfikację? Dla obszaru I to budowa ścieżki edukacyjnej nad Utratą, boiska ze sztuczną nawierzchnią do siatkówki i koszykówki na Gąsinie, boiska sportowego, powiększenie placu zabaw, postawienie wiat przystankowych.

Dla obszaru II zgłoszono boisko wielofunkcyjne na Żbikowie, projekt Twarzą w twarz w domu parafialnym i powstanie kawiarenki internetowej. W strefie III mieszkańcy proponują budowę skweru przy ul. Wapiennej i postawienie elementów małej architektury w Malichach. Propozycje dla rejonu IV to miejsce do grillowania przy Utracie, warsztaty dla rodziców i plac zabaw dla psów.

W obszarze V o sfinansowanie powalczą pomysły na cykliczne spotkania dla seniorów, projekt Pruszków dla Rodziny i stojak rowerowy. Dla obszaru VI zgłoszono kontrapas rowerowy na ul Chopina, stojaki rowerowe, doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Chopina, montaż kamery monitoringu, doświetlenie przejścia na ul. Kubusia Puchatka, doświetlenie chodnika na odcinku między ul. Baśniową a ul. Chopina, tablicę przy Pałacyku Sokoła i projekt Twarzą w twarz.

W ostatnim, VII rejonie, weryfikację przeszły pomysły oświetlenia płyty boiska, budowa wielofunkcyjnego boiska z ogrodzeniem, siłowania plenerowa przy ul. Śląskiej, siłownia plenerowa przy ul. Działkowej i Pruszkowski Festiwal Hip Hopu.

Rozstrzygające głosowanie odbędzie się w dniach 5-13 września. Dokładna lista wszystkich projektów dostępna jest tu. Granice poszczególnych obszarów można sprawdzić tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.