Budżet obywatelski coraz bliżej

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa już wkrótce zyskają bezpośredni wpływ na planowanie wydatków miasta. Prace nad budżetem partycypacyjnym na 2017 rok ruszą już w kwietniu.

W grudniu ubiegłego roku pruszkowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Dzięki temu mieszkańcy zyskają wiedzę na temat sytuacji finansowej miasta, planowania budżetu oraz będą mogli włączyć się w proces kształtowania wydatków. Z kolei władze dostaną możliwość poznania potrzeb ludzi. W związku z tym praca nad budżetem obywatelskim może przyczynić się do zbudowania lokalnych więzi oraz zwiększenia odpowiedzialności za sprawy miasta.

Co prawda chodzi o przyszłoroczny budżet, jednak jego tworzenie wymaga czasu oraz zaangażowania. Dlatego też trzeba przystąpić do pracy. Jakie są plany? – Do 1 kwietnia ogłoszona będzie wysokość budżetu obywatelskiego Pruszkowa na 2017 rok, a 7 kwietnia jego podział na 7 obszarów miasta. Od 8 kwietnia do 25 czerwca 2016 roku projektodawcy mogą zgłaszać propozycje projektów, a lista projektów do głosowania będzie ogłoszona 22 sierpnia – informuje Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Zapewne dla wielu mieszkańców praca nad budżetem partycypacyjnym będzie okazją do przestawienia swoich propozycji. Przedstawione propozycje zostaną poddane głosowaniu, które zostanie przeprowadzone w dniach od 5 do 13 września. Warto zaznaczyć, że swoje wnioski do budżetu obywatelskiego mogą składać mieszkańcy Pruszkowa, którzy ukończyli 14 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.