Budynek komunalny blokuje trasę S2

Region

Na pasie wyznaczonym dla trasy S2 nadal stoi blok komunalny. Budynek powinien zniknąć we wrześniu ubiegłego roku. Nadal jednak mieszka tam sześć rodzin, bo lokale, które mieszkańcy mieli otrzymać w zamian, nie spełniały ich oczekiwań – podaje Życie Warszawy.

Trzypiętrowy blok komunalny stojący przy Emaliowej 24, w pobliżu al. Krakowskiej może utrudnić życie drogowcom. Choć z mieszkań wyprowadzili się już prawie wszyscy lokatorzy to sześć rodzin nadal czeka na propozycje mieszkaniowe.

Nie chcieli mieszkań

Władze dzielnicy Włochy tłumaczą, że w swoich zasobach lokalowych nie mają wystarczającej ilości lokali. Nie oznacza to jednak, mieszkańcy nie mogli się wyprowadzić. Dzięki współpracy z innymi dzielnicami proponowano mieszkania w innych częściach miasta. Każdy lokal spełniał wymagane kryteria. Okazuje się jednak, że mieszkańcy Emaliowej odrzucali już dwukrotnie składane im propozycje. Urzędnicy twierdzą, że lokatorzy wymagają w zamian luksusów.

Inwestycja stoi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem trasy S2 zapowiada, że prace muszą zostać wstrzymane dopóki władze Warszawy nie dojdą do porozumienia z lokatorami. Gdy teren będzie już uporządkowany będzie można rozpocząć prace. Niestety cenny jest każdy dzień, bo trasa S2 to inwestycja priorytetowa.

Komornik pomoże

Władze Włoch twierdza, że mieszkańcy w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinni zwolnić mieszkania w budynku przy Emaliowej. Niestety lokatorzy nie są zbyt ugodowi. Urzędnicy mogą sięgnąć po jeszcze jedno rozwiązanie – egzekucje komorniczą. Jednak na to zgodę musi wyrazić Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki. Po jej uzyskaniu za egzekucję odpowiedzialny byłby mazowiecki oddział GDDKiA.

Nie tylko Emaliowa

Lokatorzy z Emaliowej to nie jedyny problem drogowców. Ciągle trwają negocjacje w sprawie domu jednorodzinnego i dwóch drewnianych chatek znajdujących się przy ulicy Foliałowej. Do marca dom opuścić ma również właściciel budynku w Opaczy Małej. W najbliższych dniach ma rozpocząć się rozbiórka dwupiętrowego budynku na wysokości ulicy Kurzawskiej. Okazuje się, że były również problemy z innymi lokatorami. Na luty i marzec zaplanowano, bowiem egzekucje komornicze przy ul. Strugi, ul. Bińczaka i w Opaczy Kolonii.

Dadzą radę czy nie?

Drogowcy obawiają się, że z powodu przedłużających się procedur związanych z przejęciem gruntu nie uda im się zakończyć budowy w planowanym terminie. Droga ma być przejezdna w maju 2012 r. Należy pamiętać, że prace może również sparaliżować zima.

Trasa S2 ma przebiegać między Konotopą a lotniskiem. Droga ma mieć 10,4 km długości oraz dwie bezkolizyjne jezdnie po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Dodatkowo trasa będzie miała trzy bezkolizyjne węzły: al. Jerozolimskie, Opacz i al. Krakowska. Koszt inwestycji, której wykonawcą jest firma Bilfinger-Berger, to 908 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.