Budynek sprosta potrzebom

Piastów

O problemach lokalowych piastowskiej przychodni przy ul. Wysockiego wiadomo od dawna. Placówka miała być rozbudowana, ale w rezultacie podjęto decyzję o powstaniu zupełnie nowej siedziby.

Placówka przy ul. Wysockiego to filia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Piastun. Mieści się w niewielkim, 80-metrowym budynku, co znacznie utrudnia pracę lekarzy, nie mówiąc o komforcie pacjentów. Na małej powierzchni trudno bowiem zapewnić odpowiednie warunki i nowoczesne standardy. A lecznica ma pod swoimi skrzydłami ponad 5 tys osób.

Pierwsze plany rozbudowy pojawiły się w 2012 roku. Mowa była wówczas o zakończeniu prac w 2014 r. Nie udało się. Sprawę dodatkowo skomplikowały roszczenia do działki przy Wysockiego, zgłoszone przez spadkobierców dawnych właścicieli. Jeszcze w połowie 2015 r.planowano powiększenie istniejącego budynku. Rozpoczęto nawet przygotowanie odpowiedniej koncepcji. – Chcemy, aby rozbudowa odbywała się „na bazie” istniejącego budynku przy Wysockiego. Na ten cel przeznaczone zostaną trzy sąsiadujące ze sobą działki – mówił nam wówczas Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Dziś wiadomo już, że te plany są nieaktualne. W innym miejscu, na działce przy al. Piłsudskiego, pojawi się zupełnie nowy budynek. – Powstaje projekt, mamy nową lokalizację, wszystko jest na dobrej drodze – zapewnia burmistrz Szuplewski.

Władze miasta planują pozyskać dofinansowanie na realizację tego zadania. – Będziemy ubiegać się o dotację na ten budynek, bo chcemy go wykonać w technologii pasywnej. Są programy wspierające tego typu przedsięwzięcia, m.in. Lemur. Za tym będziemy się rozglądać. Jeśli nie w tym roku, to w przyszłym prace powinny się rozpocząć – twierdzi piastowski włodarz.

To rozwiązanie wyeliminuje problem z organizacją pracy lecznicy w trakcie budowy. Pacjenci będą przyjmowani przy ulicy Wysockiego do momentu przeprowadzki do nowej siedziby. – Przychodnia przy
ul. Wysockiego będzie działała do samego końca, co ma tę dobrą stronę, że nie będziemy musieli szukać alternatywy na czas prac – wyjaśnia Szuplewski.

Czy ta inwestycja rozwiąże problemy lokalowe? Zgodnie z deklaracjami władz Piastowa, budynek będzie spełniał odpowiednie standardy i sprosta potrzebom lekarzy i podopiecznych przychodni. – Chcemy stworzyć taką placówkę, żeby obsłużyła znakomitą część pacjentów – mówi burmistrz Piastowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.