Budynek przy Pięknej pięknieje

Pruszków

Zniszczona w pożarze kamienica przy ul. Pięknej w Pruszkowie nabiera kształtu. Remont trwa już od kilku miesięcy, a prace sukcesywnie postępują.

Pożar w kamienicy przy ul. Pięknej 7 w Pruszkowie wybuchł 9 stycznia 2016 r. Ewakuowano wtedy 50 mieszkańców. Z ogniem walczyło aż 14 zastępów straży pożarnej.  W wyniku pożaru zniszczona została część budynku. Niektóre mieszkania zostały zalane w trakcie akcji gaśniczej.

Od tej tragedii minął rok. Kamienica tymczasem powoli pięknieje. W ubiegłym roku Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” zleciła wykonanie dokumentacji projektowej na remont obiektu oraz rozpoczęła prace remontowe. Te trwają w najlepsze.

Do tej pory udało się odbudować zniszczona klatkę schodową. Brakuje w niej jeszcze kilku okien. Na spalonej części pojawiła się już konstrukcja dachu. Remont obejmuje jednak cały budynek. W odbudowywanej i drugiej istniejącej klatce schodowej na ukończeniu są prace związane z wykonaniem instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wody zimnej i ciepłej. Stopień zaawansowania prac wynosi 25proc.

Oprócz samej odbudowy pinu budynku wraz z lokalami przynależnymi wykonany zostanie nowy podział mieszkań. Nowy lokal pojawi się na poddaszu, które zostanie odpowiednio zaadaptowane. Cały budynek zyska nową elewację. Prace mają się zakończyć do końca czerwca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.