Budynek OSP w Brwinowie modernizacją roku?

Brwinów

Pod koniec minionego roku budynek brwinowskiej ochotniczej straży pożarnej zyskał zupełnie nowe oblicze. Zmieniła się m.in. elewacja, na której pojawił się zjawiskowy mural. Z uwagi na to, że budynek zyskał interesujący wygląd zgłoszono go do konkursu Modernizacja Roku 2018.

Odmieniona strażnica robi wrażenie. Obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie chyba nikt nie przejdzie obojętnie. Patrząc na niego możemy odnieść wrażenie, że mamy do czynienia nie z malowidłem, a z fragmentem przeszklonej ściany. Nad wejściem odwzorowano wnętrze obiektu, nietrudno zauważyć też sylwetki strażaków. Na samej górze zagościł herb. Obok zamontowano duży napis: „Ochotnicza Straż Pożarna”.

Budynek bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2018 w kategorii „elewacje i termorenowacje”. Głosowanie internautów potrwa do 21 maja. Swoje głosy możecie oddawać wchodząc tutaj. W chwili publikacji artykułu budynek zdobył 520 głosów i znajdował się na drugim miejscu, tuż za Zespołem Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach (622 głosów).

Modernizacja OSP w Brwinowie polegała m.in. na: termomodernizacji, wykonaniu elewacji z tynku wraz z muralem, obróbek blacharskich attyki, parapetów okiennych, pokrycia dachu wieżyczki. Wymianie części stolarki okiennej na nową trzyszybową, ochronie części podziemnej przed wilgocią, usprawnieniu wentylacji piwnic przez udrożnienie kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz wykonanie nowych nawiewów, naprawie pęknięć ścian elewacyjnych metodą wklejanych prętów oraz iniekcją rys pod ciśnieniem mineralnym materiałem iniekcyjnym, wykonaniu oświetlenia zewnętrznego.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Budynek OSP w Brwinowie modernizacją roku?”

 1. Brwinowianin pisze:

  …A o co chodzi z tymi murkami w parku ?!
  Może to też zgłosimy do konkursu na –
  „najwspanialszy projekt w przestrzeni publicznej 2019 roku w Polsce ” ???

  Brwinów jako miasto zarządzane przez PO-KO , czyli tzw. „dobro wspólne” i ich wspaniałe pomysły by rozpisać pieniądze na nadwyżkę budżetową 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły