Budują sygnalizację na ruchliwym skrzyżowaniu

Milanówek

Ruszyły prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Literackiej w Milanówku. Drogowcy wierzą, że rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych.

We wrześniu ubiegłego roku Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Literackiej. W ramach zadania wykonawca najpierw musiał przygotować projekt. Konieczne było opracowanie organizacji ruchu dla sygnalizacji oraz zmian w oznakowaniu pionowym i poziomym. Druga część obejmie m.in. montaż sterowników i kanalizacji kablowej.

Drogowcy na realizację zadania przygotowali 220 tys. zł. W postępowaniu przetargowym zgłosiła się jedna firma, która spełniała wszystkie kryteria. Wykonanie zadania wyceniła na blisko 114 tys. zł.

Teren został zabezpieczony, prace wystartowały, a więc trzeba czekać na ostateczny efekt. – Przez pasy na ruchliwym skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Literacką w ciągu dnia przechodzi wiele osób, w tym uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, powstaje tu sygnalizacja świetlna – poinformował milanowski magistrat na swoim facebooku.

Przewidywany termin zakończenia prac to 30 marca br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.