Budują rondo, szykują się utrudnienia

Pruszków

Do 3 listopada mają potrwać utrudnienia w związku z przebudową ul. Przejazdowej w Pruszkowie. Obecnie prowadzone są prace przy budowie ronda.

Blisko 4 mln zł ma kosztować remont ul. Przejazdowej, o którym mówiło się od dłuższego czasu. W kwietniu miasto rozstrzygnęło przetarg i wyłoniło wykonawcę prac. Sprawa nabrała rozpędu, choć sen z powiek urzędnikom spędzała organizacja ruchu. Udało się znaleźć optymalne rozwiązanie, które umożliwia poruszanie samochodów. 

Mieszkańcy Pruszkowa zastanawiają się, co dzieje się na Przejazdowej. – Czy odcinek przy górze śmieci będzie zamknięty? – pytają. Prace wchodzą w kolejny etap, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. – Budowa ronda będzie prowadzona przy stałym ruchu. Obecnie zmieniana jest organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Przejazdowej i Promyka. Objazd wyznaczony został ul. Błońską i Traktową – wyjaśnia Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Na tym jednak nie koniec. – W przyszłym tygodniu zamknięty zostanie przejazd przez ul. Żbikowską. Kierowcy będą musieli poruszać się objazdem przez Mosznę. Utrudnienia związane z przebudową ul. Przejazdowej powinny potrwać do 3 listopada. Liczymy, że prace uda się zakończyć na 1 listopada, żeby ruch podczas wszystkich świętych odbywał się normalnie – podaje Korach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.