Budują kolejne ścieżki rowerowe

Brwinów

Wiosną rowerzyści będą mogli korzystać z nowych ścieżek rowerowych w gminie Brwinów. Trwają prace budowlane na odcinkach do Grudowa i w Owczarni.

To kolejny etap projektu, który zakłada rozbudowę tras dla jednośladów na terenie Brwinowa i okolic. Aktualnie w budowie są ścieżki wzdłuż drogi gminnej z Brwinowa do Grudowa na odcinku od rowu RS-11 do skrzyżowania w Grudowie oraz ścieżka i ciąg pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierzowskiej w Owczarni na odcinku od granicy z Podkową Leśną do ul. Żółwińskiej.

Jak informuje brwinowski urząd gminy, do Grudowa powstanie ponad 800 metrowa ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. – To zadanie jest częścią większego planu – jest już gotowy projekt kontynuacji inwestycji. Gmina Brwinów stara się o pozyskanie  kolejnych dofinansowań, aby móc w przyszłości połączyć Brwinów z Milanówkiem. W Owczarni powstanie ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy z betonu asfaltowego o łącznej długości ponad 200 m oraz chodnik z kostki betonowej o długości ok. 180 m – zaznacza magistrat.

Nowe odcinki mają być gotowe w połowie maja. Koszt przedsięwzięcia to prawie milion złotych.

 

 

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Budują kolejne ścieżki rowerowe”

 1. papierniak pisze:

  Piszecie o kilkuset metrach w Brwinowie a ani słowa o prawie 2 km ścieżki z Piastowa przez Papiernie az do 3go maja. Biegno ona przez teren ZNTK / MLP. O dziwo jest to w miare sensowna inwestycja. Zredukuje potrzebę przećhodzenia przez tory w niedozwolonych miejscach. Adminie: moze pare cieplych słów na ten temat w odrębnym artykule?? Warto.
  ; )

 2. dsa pisze:

  O, kolejna pseudo ścieżka rowerowa bez porządnego zjazdu i wjazdu, obok której postawi się zakaz jazdy rowerami. Na 200 metrów ścieżki na pewno będę specjalnie zjeżdzać z drogi jadąc 40km/h XD

  • Brwinowianin pisze:

   dokładnie :)! Absurdalne!
   Ale taka ciekawostka, wysłałem pismo do policji z zapytanie co jesli na taką „ścieżkę” wyjedzie auto z posesji? Odpowiedzieli żeby zdarzenie udokumentować „foto” a wina lezy po stronie wymuszającego, a więc samochodu ! – i tu jest cała absurdalność tego typu ciągów pieszo- rowerowych , nawet prawnie one nie sa legalnie, więc i te znaki zakazu ruchu dla rowerów nie są legalne .

 3. Brwinowianin pisze:

  „200 metrów nowej ścieżki rowerowej w Owczarni ? ” – podczas gdy moje wycieczki rowerowe to średnio 50km, to z pewnością będę zainteresowany żeby na te 200 metrów chodnika wjechać rowerem, na końcu którego zapewne będę zmuszony z niego zejść 🙂 Jaki sens ?
  Tak samo jak bezsensowna jest ścieżka z Brwinowa do Kotowic, która kończy się w rowie 🙂 !
  …i kolejna , ta z Brwinowa do Parzniewa, która docelowo miała omijać Parzniew łącząc się z tą pruszkowską. CISZA ?!
  Pamiętamy te wszystkie niezrealizowane obietnice . Po co więc pisac o 200 metrowej ścieżce – ” z nikąd do nikad” ?!
  Obiektywnie patrząc jedyna ścieżka na którą można wiechać , i którz gdziekolwiek prowadzi to ta z Brwinowa do Parzniewa. Więcej ścieżek w Brwinowie nie ma z których ja korzystam.
  Bo chyba ciągu pieszo- rowerowego na Grodziskiej czy Wilsona ścieżką rowerową nazwać nie można…

 4. Obiektywny komentator pisze:

  Dlaczego takie sołectwo jak Żółwin – oderwane terytorialnie od reszty Gminy Brwinów – nie ma żadnej ścieżki rowerowej łączącej je ze „stolicą” gminy? Z Żółwina nie da się bezpiecznie dojechać ani do WKD Podkowa Leśna, ani PKP Brwinów, jakoś nikt o tym nie myśli.

 5. czytelnik pisze:

  W Tworkach przy torach WKD ścieżkę rowerową rozpoczęto rok temu i w dalszym ciągu straszy nieskończonymi robotami, co grozi niebezpieczeństwem dla pieszych. Jest to dzieło Starzyńskiego – taka namiastka przedwyborcza, że coś robił.

 6. Kerim pisze:

  Oby były lepsze niż ostatnio budowane pruszkowskie DDR-y. Strach tym jeździć, a przepisy zmuszają.

  • none pisze:

   W Nadarzynie i Michałowicach ostatnio budują DDRy z asfaltu. Jeżeli tak będzie i tutaj to będzie OK. Pod warunkiem, że nie będzie debilnych „teleportów”, które z takim upodobaniem robią w okolicznych gminach.

 7. kOBIETA pisze:

  Szkoda, że mieszkańcy gminy Brwinów( KANIE, OTRĘBUSY) nie mogą kontaktować się z Pruszkowem? Chyba Burmistrz Brwinowa lubi tyko Milanówek a Pruszkowa nie-szkoda. Dobrze, że ludzie sami wzięli sprawę w swoje ręce i napisali tę petycję do WKD, o której mówi mój poprzednik. Z Kań i Otrębus po prostu nie ma jak dojechać do Nowej Wsi, Komorowa, Pruszkowa. „Zimna Woda” nie daje szans przejścia. PROSZĘ ,POPIERAJCIE TĘ PETYCJĘ BO NIKT NIE POMOŻE JAK SAMI SOBIE NIE POMOŻEMY

  • Brwinowianin pisze:

   …nie od dziś wiadomo że burmistrz nie lubi mieszkańców Kań, Otrębus i Moszny ponieważ te okręgi nie dawały mu w przeszłości większościowego poparacia w wyborach samorządowych.
   Wasze działania powinny być raczej skierowane by w ogóle odłaczyć Otrębusy- Kanie- Matecznik od gminy Brwinów i powołać nowy urząd gminy z siedzibą w Otrębusach.
   Inaczej to nikt nie zadba o wasze ulice, które pametają lata 1970 !
   To są nienaturalne tereny gminy Brwinów, które powinny zostać odłączone od Brwinowa uważam.

 8. mm pisze:

  a może tak w Milanówku jakaś ścieżka a nie domy kultury i ronda

 9. Asik pisze:

  Ale szał, niecały kilometr, a drogo! Ale dobre i to , czekamy na więcej.

 10. jot pisze:

  gdzie można zobaczyć projekt koncepcji?

 11. none pisze:

  A kiedy ścieżka wzdłuż linii WKD? W Podkowie Leśnej się dało, dlaczego nie może się dać na terenie gminy Brwinów? Nawet ostatnio powstała petycja do WKD, aby zbudować kładkę nad Zimną Wodą – może warto pomyśleć nad połączeniem tych inicjatyw?
  Dla zainteresowanych – link do petycji:
  https://www.petycjeonline.com/petycja_do_zarzdu_wkd_w_sprawie_budowy_kadki_nad_strumieniem_zimna_woda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły