Budują halę, znaleźli niewybuch

Brwinów

Na terenie budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie znaleziono niewybuch. Na miejsce jadą saperzy z jednostki w Inowrocławia.

Miesiąc temu rozpoczęły się prace przy budowie nowoczesnej hali sportowej w Brwinowie. Wykonawca ogrodził teren i przystąpił do przygotowań. We wtorek rano na placu budowy znaleziono niewybuch. 

Wszystkie prace zostały natychmiast przerwane, a teren zabezpieczono. – Pocisk znaleziono daleko od budynku szkoły, dlatego na obecną chwilę nie ma konieczności ewakuacji placówki. Teren został zabezpieczony przez straż miejską w Brwinowie. Na miejsce jadą saperzy z jednostki z Inowrocławia, którzy usuną niewybuch – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na miejscu stawił się również burmistrz gminy Brwinów. – Odkrycia dokonano przed godz. 10.00. Prace zostały wstrzymane. Znaleziono pocisk artyleryjski  z czasów II wojny światowej, który z daleka wygląda jak kamień. Nie ma żadnego zagrożenia, teren jest zabezpieczony. Czekamy na saperów. Powinni dojechać na miejsce w ciągu godziny – mówi Arkadiusz Kosiński.

Kilka tygodni temu niewybuchy znaleziono na terenie budowy pruszkowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana. Saperzy zabezpieczyli wówczas 31 granatów rakietowych, 5 kg trotylu, jeden granat ręczny i 20 zapalników.

AKTUALIZACJA 13.15

Działania związane z usunięciem niewybuchu zostały zakończone. – Saperzy wywieźli pocisk artyleryjski na poligon w Nowym Dworze Mazowieckim. Cała akcja związana z usunięciem niewybuchu zakończyła się o 12.55 – informuje asp. Karolina Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.