Budowa przedszkola dobiega końca

Region

Nowa siedziba Przedszkola nr 4 przy ul. Górnej 12 w Grodzisku Mazowieckim zostanie oddana do użytku już 1 września. Obecnie w placówce trwają prace wykończeniowe.

Przedszkole nr 4 im. Króla Maciusia Pierwszego z oddziałami integracyjnymi mieści się obecnie w funkcjonującym już blisko 30 lat obiekcie. W związku z częstymi remontami, którym musiał być poddawany, władze gminy podjęły decyzję o budowie nowej siedziby. Stary budynek będzie funkcjonował jeszcze przez rok, potem najprawdopodob-niej zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie teren rekreacyjny z małą architekturą: zjeżdżalnią i amfiteatrem.

W nowym przedszkolu znajdą się miejsca dla 300 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Obecnie trwają tu prace wykończeniowe: malowanie ścian i wyposażanie pomieszczeń w niezbędne sprzęty.

Nowa siedziba zapowiada się imponująco. Jak zapewniają władze Grodziska Mazowieckiego, przedszkole będzie nowoczesne, funkcjonalne, z dużym zapleczem do prowadzenia zajęć, funkcjonalne, przestrzenne, słoneczne i kolorowe, a także przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, m.in. dzięki zainstalowanym tu windom. Znajdzie się tu aż dziesięć sal dydaktycznych. Placówka będzie zasilana za pomocą ekologicznych źródeł energii, czyli baterii słonecznych, a dachu przewidziano miejsce na zieleń. Koszt inwestycji wyniesie 7 mln zł. Placówka zostanie oddana do użytku 1 września.

Nowa inwestycja powinna na razie zaspokoić potrzeby mieszkańców Grodziska Mazowieckiego w kwestii wolnych miejsc dla dzieci w przedszkolach gminnych. – W ostatnim roku brakowało nam 160 miejsc i akurat przedszkole przy ul. Górnej to za-potrzebowanie zaspokoi – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Nie oznacza to jednak końca inwestycji przedszkolnych, ponieważ do naszej gminy wciąż sprowadzają się nowi mieszkańcy. W związku z tym musimy myśleć o budowie nowych placówek – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.