Budowa uliczki w brwinowskim parku miejskim spowoduje utrudnienia

Brwinów

Będzie miała ok. 220 metrów długości i ma zostać wybudowana do początku lipca. Prace rozpoczną się po świętach Wielkanocnych.

Parkowa droga powstanie z kostki betonowej w barwach jesiennych liści. Kostka będzie układana w wachlarze. Dodatkowo wybudowane zostaną miejsca postojowe i ciąg pieszy. Parking pomieści 15 samochodów, w tym 3 dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia to krata parkingowa. Nie zabraknie dojazdów technicznych.

Nowa droga zostanie wybudowana w północnej części parku, niedaleko placu zabaw. Prace będą wiązały się z pewnymi utrudnieniami. – Mieszkańcy posesji przy ul. Rynek 4-14 muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż prace będą powodowały spore utrudnienia. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to 1 lipca 2019 roku – mówi Michał Nurkiewicz z Referatu Inwestycji i Remontów.

– Ta „droga w parku” zapewni dojazd zarówno do parku, jak i do kilku posesji przy ul. Rynek, od nr 4 do nr 13, które mają istniejące zjazdy nie od Rynku, lecz od strony parku – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Wykonawcą prac jest firma Gór-Bud, która za wykonanie prac zainkasuje ponad 443 tys. zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Budowa uliczki w brwinowskim parku miejskim spowoduje utrudnienia”

 1. Brwinowianin pisze:

  ciekawe czy ta nowa droga zostanie połączona jakimś łącznikiem z fontanną, albo dodatkową alejką z tą główna aleją już istniejąca ???
  Jeśli nie, to ludzie będą wydeptywać nowe szlaki przechodząc przez te super piękne murki 🙂 !
  Wiadomo że skoro będzie dodatkowe cywilizowane wejście do parku (na zdjęciu), to większość będzie wchodzić właśnie tamtędy…

  • Leo pisze:

   TY BRWINOWIANI TO ZAWSZE NIEZADOWOLONY !
   …a może jeszcze mają działać fontanny w zimie ?!

  • Tomek pisze:

   Następna droga do sprzątania, po so to robić jak nie ma komu sprzątać co nie Brwinowianin? Lepiej było wcześniej jak nie było prostego chodnika i wszędzie błoto.

   • Brwinowianin pisze:

    TY TOMASZKU PÓJDZIESZ POSPRZĄTAĆ OSOBIŚCIE W IMIĘ ŚLEPEJ MIŁOŚCI DO KOSIŃSKIEGO 🙂

    • Tomek pisze:

     Podobno tobie tak bardzo zależy na porządku ale sam nic w tym kierunku nie robisz tylko klapiesz dziobem na forum. Najpierw trzeba zacząć od siebie.

     • Brwinowianin pisze:

      ja mam robić, czy Burmistrz ? Myślałem że to on został w tym celu wytyczony ?

     • Tomek pisze:

      Wytyczony??? Myślałem że wybrany w demokratycznych wyborach z 84% poparcia. Burmistrz ma od tego ludzi i nie musi sam tego robić. Ty jesteś takim czyscioszkiem że powinieneś w czynie społecznym zamiatac od rana do wieczora

     • Brwinowianin pisze:

      i tu jest cały paradoks, my POLACY wybieramy w „demokratycznych” wyborach ludzi by nam POLAKOM służyli, potem ich rozliczamy w kolejnych wyborach. Tak sądziłem do tej pory że tak jest hmm…Ty masz inne zdanie?
      Zwierzchnikiem sił sprzątających lokalnie jest więc Burmistrz Kosiński, i on jako główny dowodzący siłami rozdziela szczotki, kije do szczotek, sprawdza czy są całe itp…tak działa demokracja w uproszczeniu.

     • Tomek pisze:

      Uważasz że wybory nie były demokratyczne skoro wziąłeś to słowo w cudzysłów? Dzięki temu że są demokratyczne nadal rządzi w mieście burmistrz Kosiński 👍 Tak jak napisałeś, został rozliczony przez mieszkańców i po raz trzeci wygrał. Niestety jesteś w mniejszości (16%) 🤣

 2. świnka pepe pisze:

  ten park to obraz architektonicznego nieładu i sposób na lokowanie pieniędzy z nadwyżki budżetowej Brwinowa, co wcześneij za czasów nierządów PO- KO lądowało w prywatnych kieszeniach lokalnych „urzędników”.

 3. maturzysta pisze:

  A ja to czniam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły