Budowa ul. Św. Jerzego już zakończona

Parzniew

Wspomniana w tytule ulica znajduje się w Parzniewie i prowadzi na tereny przemysłowe. Półkilometrowy odcinek zyskał nową nawierzchnię oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Na terenie Parzniewa mieszczą się hale logistyczne, a także produkcyjne. Kolejne działki przeznaczone są również pod działalność przemysłową. Tego typu inwestycje owocują tym, że zwiększa się ruch pojazdów ciężkich. Dlatego też konieczny jest rozwój infrastruktury drogowej. – Firmy inwestujące w tym rejonie zatrudniają po kilkaset osób, a w związku z planowaną przez PKP PLK budową przystanku kolejowego w Parzniewie zwiększy się również ruch pieszych i rowerzystów – napisano na stronie brwinow.pl.

Ul. Św. Jerzego dokładnie znajduje się pomiędzy centrum dystrybucyjnym Jeronimo Martins a siedzibą firmy Formika. Jaki był zakres prac? Wybudowano jezdnię o szerokości siedmiu metrów, ciąg pieszo-rowerowy, przebudowano rowy i przepusty oraz ustawiono nowe oznakowanie pionowe i namalowano poziome.

Wykonawcą robót drogowych była firma Fal-Bruk, która za swoją pracę zainkasowała niemal 1,1 mln zł. Gmina Brwinów podkreśla, że pół miliona złotych na ten cel pochodzi od firmy Formika.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.