Budowa ruszyła, sala za rok

Nadarzyn

Samorządy wykorzystują okres wakacyjny do przeprowadzenia remontów w placówkach oświatowych. W Kostowcu rozpoczęła się rozbudowa szkoły podstawowej o salę gimnastyczną z zapleczem.

Pięć z sześciu szkół znajdujących się na terenie gminy Nadarzyn posiada zaplecze sportowe. Za rok ma się to zmienić i wszystkie placówki będą mogły pochwalić się bogatą infrastrukturą. Uczniowie szkoły podstawowej w Kostowcu czekają na salę sportową z prawdziwego zdarzenia. 

Dzieci zyskają fantastyczne warunki do ćwiczeń. Na sali o wymiarach 12×24 m pojawi się pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej i koszykówki. Obiekt będzie posiadał oświetlenie, nawierzchnię gwarantującą sprężystość podłoża, drabinki mocowane do ścian, ławeczki oraz równoważnie. Co ważne, pojawią się również rozbieralnie i magazyn sprzętu sportowego. Z sali będzie można korzystać, gdy szkoła będzie zamknięta. A to za sprawą wiatrołapu.

Rozbudowa szkoły podstawowej w Kostowcu o salę gimnastyczną spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony oferentów. W postępowaniu przetargowym do nadarzyńskiego urzędu wpłynęło aż 13 propozycji. Realizację inwestycji powierzono firmie Ella, która za wykonanie zadania wyceniła na ponad 1,6 mln zł.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na efekty inwestycji. Uczniowie muszą uzbroić się w cierpliwość. – Umowa została podpisana dnia 9 marca br., z terminem realizacji do dnia 30 czerwca 2018 roku. Prace rozpoczęły się w okresie wakacyjnym – podał nadarzyński referat inwestycji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.