Budowa przy Waryńskiego rozpoczęta. „Gdzie mamy parkować?”

Pruszków

Budowa Park&Ride przy ul. Waryńskiego nie podoba się części mieszkańców, którzy na zajętym przez wykonawcę parkingu zostawiali swoje samochody. – Gdzie mamy teraz parkować? – pytają rozżaleni.

Przypomnijmy, firma która na zlecenie miasta ma wybudować naziemny parking Park&Ride przy Waryńskiego, rozpoczęła prace 14 lutego. Zabezpieczono plac budowy, przeprowadzono konieczną wycinkę drzew, teren został zamknięty dla korzystających z niego kierowców. A w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. – To oczywiście dobrze, że budują Park&Ride, ale gdzie mamy zostawiać samochody? – pyta jedna z naszych czytelniczek. – Tam już i tak jest problem z miejscami parkingowymi, teraz zamknęli jeszcze ten teren, tylko czekać aż pojawi się tam straż miejska i zacznie wlepiać mandaty, a już naprawdę nie mamy gdzie zostawiać samochodów – mówi kolejny.

Z pytaniem o możliwość zorganizowania tymczasowego parkingu zwróciliśmy się do władz Pruszkowa. Tu jednak odpowiedź nie pozostawia nadziei. – Póki co koleje nie kursują, więc problem z parkowaniem mają nie mieszkańcy, którzy dojeżdżają do stacji PKP, tylko mieszkańcy okolicznych bloków, którzy powinni zostawiać auta pod swoim domem, bo teren przy Waryńskiego nie jest przeznaczony dla nich – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Niestety, to okres przejściowy. Nieprzypadkowo na budowę wybraliśmy moment, kiedy pociągi nie kursują, aby zakłóceń było jak najmniej. Nie będziemy organizować tymczasowego parkingu, właśnie dlatego, że komunikacja obecnie nie fukcjonuje – dodaje.

Inwestycja przy Waryńskiego ma być gotowa we wrześniu tego roku. W podobnym terminie przywrócony zostanie (zgodnie z zapowiedziami) ruch pociągów po zmodernizowanej nitce podmiejskiej. Na powstającym parkingu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 110 miejsc dla samochodów raz stojaki dla 100 rowerów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.