Budowa przedszkola i żłobka rozpoczęta

Pruszków

Właśnie została wbita pierwsza łopata pod budowę przedszkola i żłobka przy ul. Jarzynowej w Pruszkowie. To inwestycja, na którą mieszkańcy czekają z niecierpliwością.

O powstaniu kompleksu oświatowego przy ul. Jarzynowej mówi się od dawna. Niemałym problemem było znalezienie odpowiednio wykonawcy, który zrealizowałby to zadanie. W pierwszym przetargu ogłoszonym w sierpniu ubiegłego roku najniższa oferta przekraczała możliwości finansowe miasta. W czasie drugiego postępowania nie wszystkie firmy dostarczyły komplet dokumentów. Na szczęście pod koniec grudnia ubiegłego roku udało się wyłonić wykonawcę – została nim firma Skanska.

Na początku kwietnia informowaliśmy, że prezydent Pruszkowa podpisał umowę na budowę szkoły podstawowej wpisującej się w skład wspomnianego kompleksu. Dziś mamy kolejną dobra informację. Właśnie wystartowała budowa przedszkola i żłobka. – Rozpoczęły się prace związane z budową przedszkola i żłobka przy ul. Jarzynowej w Pruszkowie. Wykonawca robót firma Skanska wykonała zaplecze budowy wraz ogrodzeniem terenu. Trwają prace związane z wykonaniem studni, w celu odwodnienia wykopów pod stopy fundamentowe budynku. Jeszcze w kwietniu rozpoczną się roboty ziemne – czytamy na oficjalnym facebooku Pruszkowa.

Temat ten z największą uwagą śledzą mieszkańcy pruszkowskiej dzielnicy Bąki, którzy muszą dowozić swoje pociechy do szkół znajdujących się w Żbikowie, centrum miasta, a nawet w Piastowie. Dzielnica ta znacznie zmieniła się w ciągu kilku lat. Pojawiło się tam wiele zabudowań wielorodzinnych, domów i innych budynków. A co za tym idzie przybyło mieszkańców, w szczególności tych młodych z dziećmi. Pojawienie się problemów wynikających z braku szkół w tym regionie było tylko kwestią czasu.

Po wybudowaniu kompleksu oświatowego przy ul. Jarzynowej skończą się udręki rodziców. W dodatku nie tylko tych mieszkających w Bakach, bowiem odciążone zostaną szkoły w innych częściach miasta. Według założeń żłobek pomieści 150 dzieci, przedszkole 100, a szkoła podstawowa 350.

Kiedy inwestycje zostaną zakończone? Pierwszy budynek czyli przedszkole ze żłobkiem, według dokumentów, zostanie wybudowany do końca lutego 2018 roku. Nieco później z ziemi wyrośnie szkoła, która pojawi się na koniec 2018 roku.

Koszt inwestycji to 35 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.