Budowa placu zabaw bliska zakończenia

Brwinów

Trwają prace inwestycyjne na terenie gminy Brwinów związane z budową nowego placu zabaw. Niebawem dzieci będą mogły korzystać z obiektu. Kiedy?

Stary plac zabaw przy ul. Grodziskiej nie był w najlepszym stanie technicznym. W ubiegłym roku gmina przeprowadziła przegląd wszystkich zabawek, niestety nie nadawały się do dalszego użytkowania. Dlatego trzeba było podjąć decyzję – zlikwidować czy odbudować. Zdecydowano się na gruntowne przywrócenie dawnej świetności temu miejscu.

Prace związane z budową nowego placu są na bardzo zaawansowanym etapie. Do zakończenia inwestycji pozostało już niewiele czasu. – Czeka nas jeszcze kilka dni robót, pracownicy zamontowali już część urządzeń do zabawy. Wszystko zostanie oddanie w ustalonym terminie czyli do końca czerwca – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Co pojawi się na miejscu? Dzieci będą mogły skorzystać ze skałki wspinaczkowej, drabinek, podestów, huśtawek wahadłowych, karuzeli, deskorolki na uwięzi, piaskownicy owalnej czy zestawu z wysoką zjeżdżalnią. Na siłowni zewnętrznej pojawią się urządzenia do ćwiczeń m.in. twister, wahadło, narciarz i wioślarz. Zamiast piaszczystej nawierzchni placu zabaw zamontowana zostanie poliuretanowa. Natomiast alejki będą wykonane z kostki brukowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.