Budowa Nowej Stacji ruszy jeszcze w tym roku?

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie budowy pierwszego centrum handlowego w Pruszkowie. Termin rozpoczęcia prac przy budowie Nowej Stacji jest stale przesuwany.

Czy Pruszków doczeka się centrum handlowego? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców miasta. Budowa Nowej Stacji przy ul. Sienkiewicza miała ruszyć jesienią bieżącego roku jednak na terenie inwestycji praktycznie nic się nie dzieje. – Czy mogą państwo zorientować się u źródła co się dzieje z planami budowy CH Nowa Stacja w Pruszkowie. Ostatnie info było takie, że budowa rozpocznie się wczesną jesienią, a jak na razie ograniczyli się do zagrodzenia działki i wycięcia drzew – takiego maila otrzymaliśmy od jednego z czytelników.

Z pytaniem o termin rozpoczęcia prac na placu przy ul. Sienkiewicza zwróciliśmy się do inwestora. – Mamy nadzieję, że budowę uda nam się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przynajmniej jeśli chodzi o prace przygotowawcze. Co do pierwotnych założeń związanych z zakończeniem inwestycji koniec 2018 roku nadal jest realną datą – mówi nam Maciej Krzewiński, CEO ECC Real Estate.

W Nowej Stacji znajdziemy wyczekiwane przez mieszkańców Pruszkowa kino, które obsłuży sieć Multikino. Do dyspozycji widzów będzie siedem sal kinowych wyposażonych w projektory 3D. Multikino będzie wizytówką rozbudowanej strefy rozrywkowo-rekreacyjnej Nowej Stacji, która zajmie łączną powierzchnię niemal 3 500 mkw. Kino i wspomniana strefa do rozrywki i rekreacji to jednak nie wszystko. Wiadomo już, że w Nowej Stacji znajdziemy sklep H&M, Carrefour, biura podróży Itaka i Rainbow oraz Super-Pharm. – Nadal prowadzimy rozmowy z najemcami. Finalizujemy ustalenia z firmami z branży modowej, rozrywkowej, sportowej oraz szkołą tańca. Niebawem będziemy informować o firmach z którymi nawiązaliśmy współpracę – zaznacza Krzewiński.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Nowa Stacja zacznie funkcjonować nieco wcześniej niż informuje inwestor. Wiele wskazuje na to, że pierwsze zakupy w centrum zrobimy już we wrześniu 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.