Budowa Mediateki ma się ku końcowi

Grodzisk Maz.

Jak zapowiadają władze Grodziska Mazowieckiego budowa Mediateki zakończy się pod koniec września, a na początku października odbędzie się oficjalne otwarcie.

To budynek położony przy ul. Bartniaka 24. Zgodnie z planem prace budowlane miały zakończyć się we wrześniu tego roku. Czy uda się dotrzymać termin? – Nie ma innej możliwości. Mamy wszystko zamówione, czyli rozstrzygnięte są przetargi m.in. na meble, na wyposażenie. 15 września firma budowlana udostępnia nam obiekt do meblowania. Posiadamy praktycznie przygotowany program. Mamy wyłonioną firmę, która będzie dzierżawiła kawiarnię – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Co znajdziemy we wnętrzu? Na parterze Mediateki znajdą się strefy komercyjna i seniora oraz przestrzeń wejściowa. W przestrzeni komercyjnej znajdziemy gastronomię z zapleczem kuchenno-magazynowym, salą konsumpcyjną, toaletą (także dla niepełnosprawnych). W przestrzeni seniora umieszczone będą strefy ruchu i relaksu, kuchnia, sala gimnastyczna z szatnią oraz telewizyjna. Cały ten poziom zmieści około 244 osoby.

Piętro pierwsze obejmie ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. W cichych pokojach będzie można posłuchać ulubionej muzyki, znajdziemy tam też czytelnię i salę spotkań. Pomieszczenia lekarskie będą dwa, użytkowane w konkretnych godzinach.

Natomiast piętro drugie, mieszczące ok. 160 osób, obejmie bibliotekę i mediatekę podzieloną na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych.   

Pozostaje tylko jedno pytanie, kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z Mediateki? – 6 lub 7 października odbędzie się uroczyste otwarcie – zapowiada Grzegorz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.