Budowa linii 400 kV najwcześniej za siedem lat

Region

Od kilku miesięcy trwa cisza w sprawie jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w naszym regionie, czyli linii wysokiego napięcia Kozienice-Ołtarzew. Jak udało nam się ustalić, przedsięwzięcie może zostać zrealizowane najwcześniej w 2025 r.

Przypomnijmy, pod koniec 2016 r. po wielomiesięcznych protestach społecznych, spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozwiązała umowę z wykonawcami przedsięwzięcia i zapowiedziała powrót do konsultacji i dyskusji o lokalizacji potężnych słupów wysokiego napięcia na terenie miejscowości naszego regionu. Od tamtego momentu przygotowania do inwestycji znacznie zwolniły, jednak jak podkreśla PSE, nie ma mowy o rezygnacji z planów budowy linii mającej połączyć Kozienice z Ołtarzewem.

Co więc obecnie dzieje się w tej sprawie? – PSE w dalszym ciągu pracują nad analizami wykonalności tej inwestycji. Spodziewamy się, że wyniki analiz będą znane jeszcze w tym roku. Termin ewentualnej budowy tej linii jest przesunięty poza horyzont 2025 roku – mówi nam Beata Jarosz, rzecznik prasowy spółki.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądać konsultacje społeczne w tej sprawie i kiedy zostaną przeprowadzone. Inwestor zapewnia jedynie, że nie pominie głosu mieszkańców i samorządów. – Na tym etapie analiz za wcześnie jest rozmawiać o szczegółowych etapach procesu realizacji inwestycji. Mogę zapewnić, że przy wszystkich, prowadzonych przez PSE inwestycjach liniowych, uwzględniany jest udział samorządów i społeczności lokalnych, których dana inwestycja dotyczy – zaznacza Beata Jarosz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.