Budowa kanalizacji w toku

Brwinów

Część prac kanalizacyjnych w Owczarni dobiega końca. Gmina Brwinów szykuje się do kolejnych etapów inwestycji m.in. w ul. Żółwińskiej.

Na początku roku 2017 ukończono prace przy kanalizacji sanitarnej w ulicach: Letniskowej z ulicami przyległymi, Gołębiej, Leśnej, Milanowieckiej, Piastowskiej, Jagiellońskiej, Słonecznej (część od ul. Milanowieckiej), Mieszka I (część przy ul. Milanowieckiej).  W 2015 i 2016 roku wybudowano 3 406,50 m kanałów grawitacyjnych z odgałęzieniami, 1 653,82 m kanałów tłocznych oraz 4 przepompownie ścieków.

Na wykonanie tego przedsięwzięcia pozwoliła pożyczka inwestycyjna od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w wysokości 1 mln zł. Jeśli jednak ekologiczne rozwiązanie przyniesie odpowiednie efekty to część tych pieniędzy nie będzie musiała być zwracana. Taki obrót spraw umożliwiłby wprowadzenie w życie kolejnych inwestycji. Sprawa wyjaśnić ma się do 30 listopada br.

Na etapie końcowym są natomiast prace nad kanalizacją sanitarną w obrębie ulic: Żółwińskiej (na odc. od ul. Grodziskiej do ul. Kazimierzowskiej), Wazów, Łokietka,  Mieszka I, Chrobrego, Jagiellonki, Jadwigi, Kingi, Bony oraz w drogach wewnętrznych od ul. Bony. Budowa ma zostać sfinalizowana 16 października, a od początku 2018 roku mieszkańcy będą mieli możliwość przyłączyć się do nowej sieci kanalizacyjnej.

To jeszcze nie koniec zmian. Aktualnie trwają przetargi dotyczące budowy sieci w ul. Żółwińskiej (od ul. Kazimierzowskiej do granicy z Żółwinem), ul. Konwaliowej, Lawendowej, ulicach bocznych od ul. Żółwińskiej. Realizację tych zadań przewidziano na lata 2017-2018.

Osoby zainteresowane przyłączeniem się do istniejącej kanalizacji muszą się skontaktować Brwinowskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji oraz podpisać z tą instytucją umowę na odprowadzanie ścieków. Koszty korzystania z sieci ponosi właściciel nieruchomości.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.