Budowa biurowca przy Armii Krajowej na wiosnę

Pruszków

TBS Zieleń Miejska szykuje się do rozpoczęcia budowy nowego obiektu biurowo-mieszkalnego przy al. Armii Krajowej 46 w Pruszkowie. W najbliższym czasie poznamy zwycięzcę przetargu na wykonanie tej inwestycji.

Teren przy Armii Krajowej to bardzo atrakcyjna działka, położona naprzeciwko dawnego pałacyku Porcelitu. Przez lata służyła jako dziki parking, a kilka miesięcy temu została ogrodzona metalowym płotem. W ramach przygotowań do rozpoczęcia budowy TBS nie tylko zamknął do niej dostęp kierowcom, wyburzony został też dwupiętrowy budynek po lewej stronie działki.

Do wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego obiektu pozostało jeszcze rozstrzygnięcie przetargu. Wpłynęło w nim sześć ofert, z czego cztery mieszczą się w kwocie jaką TBS zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję. Kiedy poznamy zwycięzcę? – Termin związania ofertą to miesiąc, ale myślę że dwa, trzy tygodnie i będzie decyzja. O ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego budowa będzie mogła rozpocząć się wiosną, być może w drugiej połowie marca – mówi Zbigniew Piotrzkowski, prezes „Zieleni Miejskiej”.

Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację tego zadania, łącznie z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. – Będzie to budynek biurowo-usługowy z niedużą częścią mieszkalną, z oddzielnymi wejściami do tych części. Na podziemnym parkingu znajdzie się 51 miejsc – dodaje prezes TBS.

W obiekcie znajdzie 18 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 750 m. kw. Część usługowo-biurowa będzie większa. Jej powierzchnia wyniesie ponad 1100 m kw. Budowa będzie kosztowała prawie 15 mln zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Budowa biurowca przy Armii Krajowej na wiosnę”

 1. Jan Groszek pisze:

  jestem za auchan lub wielkim carrefourem z miejscami parkingowymi na 3 piętra, bez limitu parkowania. Inwestor by pewnie bez problemu zapłacił za nie. Ale przecież w centrum Pruszkowa nie ma problemu z parkowaniem, lepiej wybudować kolejny blok, aby więcej samochodów parkowało po okolicy.

 2. Matematyk pisze:

  Budynek ok. 1850 metrów kwadratowych za 15 mln złotych co daje koszt wybudowania 1 metra w wysokości ok. 8 tysięcy złotych. Na coś takiego to stać tylko TBS bo każdy prywatny deweloper poszedłby z torbami przy takich kosztach budowy, biorąc pod uwagę średnią cenę metra kwadratowego w Pruszkowie…..

  • Czesiek pisze:

   Podziwiam kunszt i błyskotliwość matematyczną w powyższym wystąpieniu. Pragnę jednak zauważyć iż wypadało by doliczyć wartość działki do obliczenia. Poproszę o nowe wyniki.

   • Matematyk pisze:

    Jeśli podany w artykule koszt budowy nie zawiera wartości działki to cena metra poszybowałaby znacząco w górę, co wskazywałoby na jeszcze większe kuriozum budowy za takie pieniądze.

 3. Pawel Michal pisze:

  Zamiast tego mogliby zrobic parking, albo duzy hipermarket typu selgros, auchan czy carrefour.

 4. Pruszkowianin pisze:

  Czy bedzie dopasowany do lokalnej architektury czy bedzie to wbity klin kompletnie do niczego niepasujacy? Z jednej strony blaszak, z drugiej jakas rudera na rogu Armii i Prusa. Czy w tym rejonie bedzie w koncu ladnie, z glowa i sensem?

 5. Anonim pisze:

  ten cały TBS- y to cos takiego jak SKOKI -i , przelewanie z pustego w próżne

 6. Anonim pisze:

  Tam powinien być parking wielopoziomowy!

 7. Anna pisze:

  No tak, jeszcze więcej tych bloków w Pruszkowie nam trzeba.

 8. och pisze:

  15 baniek a ludzie w tbsach z grzybem zyja i na to tbs kasy nie ma.

 9. gość pisze:

  koniecznie należy przewidzieć DUŻE lokale usługowe. małych jest dookoła na pęczki i nikt tam nie chodzi, bo za mały asortyment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły