Brwinowski radny zrezygnował z mandatu

Brwinów

W gminie Brwinów odbędą się wybory uzupełniające. Powód? Jeden z rajców, Krzysztof Falkowski, zrezygnował z zasiadania w radzie.

Swoją decyzję ogłosił pod koniec lutego. Wojewoda Mazowiecki wyznaczył już termin wyborów uzupełniających. O tym, kto zajmie miejsce Falkowskiego, mieszkańcy okręgu nr 9 zdecydują 5 czerwca. Przypominamy, że chodzi o ulice Akacjową, Gardenii, Graniczną (numery parzyste 2-32), Helenowską, Jesionową, Krańcową, Mazowiecką, Miodową, Nowoprojektowaną, Owsianą (numery nieparzyste 11-37 oraz numery parzyste 18-34), Parzniewską, Pedagogiczną (numery nieparzyste 19-55 oraz numery parzyste 22-50), Piastowską, Polną, Pruszkowską (numery nieparzyste 45-49), Pszczelińską (numery nieparzyste 33-99j), Rodzinną, Wiktorską, Wiosenną (numery nieparzyste 11-21 oraz numery parzyste 12-40), Zieloną.

– Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 27 marca 2016 r. należy zawiadomić Komisarza Wyborczego w Warszawie o utworzeniu komitetu wyborczego oraz zamiarze zgłaszania kandydatów na radnego. Natomiast termin zgłaszania do Miejskiej Komisji Wyborczej w Brwinowie kandydatów na radnego upływa 26 kwietnia 2016 r. – informuje Monika Miziołek z urzędu gminy w Brwinowie.

Wybory uzupełniające do rad miast i gmin to nowość, która pojawiła się wraz z wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Zgodnie z zasadą „zwycięzca bierze wszystko” z danego terenu radnym może zostać tylko jedna osoba. W przypadku rezygnacji z mandatu, wakatu nie uzupełnia kolejny kandydat z danej listy, konieczne jest powtórzenie głosowania.

Wcześniej niż w Brwinowie, wybory odbędą się w Nadarzynie i w Podkowie Leśnej. Mieszkańcy obu miejscowości zagłosują już 10 kwietnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.