Brwinowska Wiosna Artystyczna

Region

W najbliższy weekend, park miejski w Brwinowie i Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni staną się przestrzenia artystyczną, gdzie będzie można posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć przedstawienia teatralne oraz wystawę prac Juana Soriano i Manuela Felguereza.

W sobotnie popołudnie warto wybrać się do parku w Brwinowie. Od godz. 14.00 organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji jak występy młodzieżowych zespołów rockowych oraz dziecięcej grupy tanecznej z programem „Jak Mazowsze”. Znajdzie się też coś dla wielbicieli muzyki klasycznej, którzy będą mieli okazje posłuchać etiud baletowych oraz utworów fortepianowych i wokalnych. Wieczorem „Brwinowską Wiosnę Artystyczną” uświetni występ przebojowego zespołu Boogie Boys, znanego z telewizyjnego show „Must be the music”.

8 maja  „Wiosna” przeniesie się do Ogrodu Rzeźb Juana Soriano, gdzie wystąpi grający muzykę klezmerską zespół „Cukunft”. Na terenie ogrodu będzie można obejrzeć wystawę rzeźb Juana Soriano oraz wystawę najważniejszego obecnie meksykańskiego artysty abstrakcyjnego Manuela Felguereza.

Aby ułatwić mieszkańcom Brwinowa dojazd do Owczarni, wynajęto autobus, który wyruszy spod urzędu gminy przy ul. Grodziskiej 12 o godz. 15.00.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie społeczno kulturalne „Tartak”.

Program Brwinowskiej Wiosny Artystycznej”:

7 maja
Park miejski w Brwinowie

14.00 – młodzieżowe zespoły muzyczne
15.00 – program taneczny „Jak Mazowsze”
15.30 – etiudy baletowe w wykonaniu Oli Pawliny (Teatr Wielki)
16.00 – koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Łukasza Nagórki, Magdaleny Frejno i Mirosława Starza
17.00 – przedstawienie teatralne „Wybór”
18,15 – występ zespołu młodzieżowego „Dugongs”
19.00 – muzyka cygańska i pop w wykonaniu zespołu „Randia”
20.00 – występ zespołu „Boogie Boys”

8 maja
Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni

Od godz. 15.30
– wystawa Manuela Felguereza,
– rzeźby Juana Soriano,
– malowanki dla dzieci,
– kiermasz w Parkowej Alei Artystów,
– bufet
17.00 – koncert zespołu „Cukunft”

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.