Brwinowianin w tropikach

Region

Szymon Paczkowski, pochodzący z Brwinowa student Uniwersytetu Warszawskiego zakwalifikował się na miesięczny kurs ekologii tropikalnej w Tanzanii organizowany przez Tropical Biology Association.

Tropical Biology Association jest organizacją non-profit, która wspólnie z instytucjami i uczelniami wyższymi z całego świata prowadzi badania dotyczące bioróżnorodności. Częścią jej działania jest prowadzenie miesięcznych kursów, podczas których młodzi biolodzy mogą uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez międzynarodowe sławy w dziedzinie biologii oraz prowadzić badania tropikalnej flory i fauny. Zgłoszenia na kurs napływają z całego świata – wśród zakwalifikowanych w tym roku jest brwinowianin, Szymon Paczkowski. Z racji swoich zainteresowań Szymon został przydzielony do grupy profesora herpetologa z Yale i będzie się zajmować przede wszystkim badaniem gadów i płazów.

Udział w kursie pociąga za sobą spore wydatki, w tym np. 600 funtów opłaty za kurs oraz koszt przelotu – w obie strony ok. 4500 zł. Do tego dochodzi też koszt szczepienia i ubezpieczenie. Szymon Paczkowski ubiega się o stypendium British Ecological Society, które może pokryć jedynie część tych wydatków. Wobec wielu potrzeb związanych z wyjazdem przyda się wsparcie instytucji i firm, które zechcą współfinansować jego wyjazd naukowy.

Kontakt z Szymonem Paczkowskim: psajmon@gmail.com

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.