Brwinów stawia na sport

Region

Gmina Brwinów przyłączyła się do ogólnopolskiego programu „Budujemy Sportową Polskę”. Celem programu jest promowanie miast, gmin i powiatów w Polsce i Europie, które wspierają aktyny tryb życia i wiedzą jak ważne jest bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu.

Poprzez przystąpienie do programu, gmina Brwinów chce pokazać, że nadal ma zamiar rozbudowywać swoją sportową infrastrukturę, aby stworzyć mieszkańcom jak najwięcej możliwości aktywnego spędzania czasu.

Już w 2009 r. został oddany do użytku nowoczesny kompleks boisk przy Zespole Szkół nr 2, a przy Zespole Szkół Nr 1 taki obecnie się buduje. W tym roku ma również rozpocząć się budowa „Orlików” w Żółwinie i modernizacja stadionu Naprzodu Brwinów.

Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa ogłosił również konkurs, który ma umożliwić dzieciom i młodzieży systematyczne uczestnictwo w zajęciach z różnych dyscyplin sportowych tj.: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, hokej na rolkach, tenis ziemny i stołowy, judo, czy ju-jitsu.

Dla osób w starszym wieku, w ramach Uniwersytetu Każdego Wieku, są prowadzone zajęcia z nordic walkingu, tańca i aerobiku.

Gmina otrzymała również dotację modernizację placów zabaw przy ZS Nr 2 oraz przy szkole w Żółwinie, dzięki czemu nawet najmłodsi będą mogli bezpiecznie korzystać z obiektów sportowych.

Program „Budujemy Sportową Polskę”, będzie miał swoją uroczystą inaugurację 30 marca, podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Infrastruktury Sportowej w Spale.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.