Brwinów: Śmieci walają się po ulicy

Region

Z ulicy Ogrodowej w Brwinowie zniknęły kosze na śmieci. Sprawę zasygnalizował na ostatniej sesji Rady Miasta jeden z mieszkańców.

Jeszcze do niedawna przy ul. Ogrodowej stały dwa kosze, co prawda zawsze przepełnione ale jednak były. Teraz nie ma żadnego. Nikt też nie wie dlaczego zniknęły. Ulica jest potwornie zaśmiecona, a przechodnie potykają się o butelki i papiery. Narzekają też, że leży tam także bardzo dużo niedopałków papierosów.

Mieszkańcy twierdzą, że niedopałki rzuca tu głównie młodzież idąca tą ulicą do położonego nieopodal Zespołu Szkół nr 2 przy Żwirowej. – Nie będziemy sprzątać petów po młodocianych palaczach, czy wyrzucać po nich butelek do własnych koszy – mówią mieszkańcy. To sprawa gminy. Miejsce jest mocno uczęszczane i powinny być tu postawione kosze i regularnie opróżniane przez gminę – dodają.

Burmistrz obiecał zająć się sprawą, ale na razie nie padły żadne wiążące terminy postawienia koszy na ulicy Ogrodowej. Można się zatem spodziewać, że z dniem 1 września śmieci na ulicy przybędzie, a przechodzący tamtędy mieszkańcy będą musieli omijać przeszkody w postaci puszek po napojach, butelek czy niedopałków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.