Brwinów: rozprawa administracyjna w sprawie DW719

Region

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą trasy 719 przechodzącej m.in. przez Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów i Pruszków planuje rozbudowę tej drogi na odcinku od ul. Działkowej w Pruszkowie do ul. Brwinowskiej w Milanówku.

Na zły stan nawierzchni trasy 719 narzekają kierowcy z wielu miejscowości. Ogromne natężenie ruchu powoduje, że stan drogi szybko się pogarsza. Wyrwy i dziury utrudniają kierowcom jazdę i negatywnie wpływają na bezpieczeństwo.

Planowana budowa drugiej jezdni będzie wymagała m.in. wyburzenia stojących w pasie planowanej trasy budynków oraz wycinki drzew. Poszerzenie drogi wpłynie jednak pozytywnie na środowisko. Dzięki zamontowaniu ekranów akustycznych zmniejszy się hałas, dodatkowo jezdnia ma być wykonana z tzw. cichej nawierzchni (z porowatych warstw ścieralnych). Zwiększy się również przepustowość trasy, co obniży emisje szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze. Dwujezdniowa trasa poprawi komfort jazdy, natomiast wybudowanie chodników zwiększy bezpieczeństwo pieszych

Spotkanie jest jednym z elementów konsultacji społecznych. W trakcie rozprawy będzie można uzyskać informacje dotyczące planowanej inwestycji, złożyć wnioski i wnieść uwagi.

Rozprawa odbędzie się 10 lutego o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brwinowie przy ulicy Grodziskiej 12.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.