Brwinów: Początek kontroli placów zabaw

Region

Zima jeszcze w pełni, jednak urzędnicy z Brwinowa już rozpoczynają oględziny placów zabaw. W marcu mają zostać przeprowadzone wszystkie niezbędne naprawy tak, by w kwietniu dzieci mogły bezpiecznie bawić się na placach zabaw.

Kontrole na brwinowskich placach zabaw prowadzone są systematycznie w ciągu roku. Jednak jak twierdzi Edyta Osmańska-Jakóbik po zimie należy wykonać dokładne oględziny każdego obiektu. – W trakcie zimy nie kontrolujemy tak często placów zabaw. W marcu będziemy sprawdzać stan zabawek i ogrodzeń. Po mokrej jesieni i zimie sprzęt mógł przegnić i zardzewieć – podkreśla Edyta Osmańska-Jakóbik, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Brwinowie. – Jeśli znajdziemy jakieś uszczerbki postaramy się je naprawić tak, by nie zagrażały najmłodszym. Place zabaw powinny być gotowe na przyjęcie naszych pociech już w kwietniu. W ciągu roku na bieżąco będziemy sprawdzać stan zabawek i dokonywać koniecznych napraw – dodaje.

Jednak problemy ze sprzętem na brwinowskich placach zabaw nie dotyczą tylko usterek spowodowanych eksploatacją sprzętu. – Niestety nasze place bardzo często są niszczone i rozkradane. Najbardziej narażone są obiekty przy ulicy Grodziskiej i w Owczarni. W ubiegłym roku na jednym z placy zabaw zniszczono ogrodzenie – zaznacza pani kierownik. – Informujemy straż miejską i policję, ale nie zawsze udaje się zatrzymać sprawców. Służby mundurowe starają się jak najczęściej patrolować okolice tych obiektów – podkreśla Edyta Osmańska-Jakóbik.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.